Kujawsko-pomorskie - Parki

Strony

Park Jana Kochanowskiego – park miejski w Bydgoszczy, liczący 3,15 hektarów powierzchni, położony w tzw dzielnicy muzycznej.
Ogród botaniczny w Bydgoszczy – miejski ogród botaniczny o powierzchni 60 ha, założony w latach 1980-1983, położony w obrębie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.
Park gen. Henryka Dąbrowskiego – park miejski w Bydgoszczy, liczący 2,89 hektarów powierzchni.
Park Ludowy im. Wincentego Witosa – park miejski w Bydgoszczy, liczący 6,42 hektarów powierzchni. Patronem parku jest Wincenty Witos – polski polityk, działacz ruchu ludowego, trzykrotny premier.
Dolina Pięciu Stawów – park w Bydgoszczy, mieszczący połączone kaskadowo stawy. Używana powszechnie od początku istnienia nazwa parku została usankcjonowana dopiero Uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy z 24 września 2014.
Park na Osowej Górze – tereny zieleni parkowej w Bydgoszczy, o łącznej powierzchni 7,98 hektarów, położone na osiedlu Osowa Góra.
Park na Wzgórzu Wolności – park miejski w Bydgoszczy, liczący 9,91 hektarów powierzchni.
Planty nad Kanałem Bydgoskim – jeden z najstarszych parków miejskich w Bydgoszczy, liczący 47 hektarów powierzchni. Nazywany jest również „parkiem nad śluzami”.
Park Zbigniewa Załuskiego – park miejski w Bydgoszczy, liczący 16,86 hektarów powierzchni. Patronem parku jest pułkownik Zbigniew Załuski (1926-1978) – żołnierz, pisarz i publicysta.
Park Księżycowy – park w Bydgoszczy, o powierzchni 2,03 hektara.
Planty nad Brdą – bulwary spacerowe nad rzeką Brdą w Bydgoszczy, otoczone zielenią urządzoną i terenami parkowymi.
Park Milenijny – park w Bydgoszczy. Cały obszar parku wynosi 15 ha, w tym zieleń od ul. Fordońskiej do brzegu zbiornika wodnego - 3,50 hektara.
Park Centralny – park miejski w Bydgoszczy, liczący 6,22 hektarów powierzchni.
Park Tysiąclecia – park w Toruniu, na Stawkach, usytuowany na przedpolu fortu Przyczółek Mostowy. Przez park płynie Struga Wielanda.
Park Kazimierza Wielkiego – najstarszy park miejski w Bydgoszczy, liczący 2,24 hektarów powierzchni.
Park Władysława Jagiełły – park-ogród miejski w Bydgoszczy.

Strony