Przełęcz pod Czołem - Szczyty

Strony

Czoło (niem. Stirnberg, 874 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Leży w grzbiecie odchodzącym na północny wschód od Czarnej Góry, z którą łączy je Przełęcz pod Czołem. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na szczycie i zboczach liczne skałki.
Husycka Górka (niem. Mordgrundhübel, 770 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego.
Czarna Góra (niem. Schwarzehübel, 945 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Śląskiego Grzbietu, nad Bierutowicami.
Wilczak (niem. Wolfsberg, 707 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, na wschód od Borowic. Leży pomiędzy doliną Czerwonki na północy i Jeleniego Potoku (Jeleniej Strugi) na południu. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
50°47'0"N, 15°44'0"E Strzelczyk (niem. Koppen Hübel, 746 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.
Saneczkowa (niem. Querseifen, 789 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego.
Rówienka (niem. Rübezahle Kegelbahn, 960 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu.
Skiba (niem. Scheibenberg, 740 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, na północny wschód od Borowic i na południowy zachód od Sosnówki. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na południowych zboczach liczne skałki.
Zajęcznik (niem. Hasenberg, 930 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, w bocznym ramieniu, odchodzącym na wschód od Czarnej Góry, na zachód od Karpacza Górnego. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Cały masyw zalesiony.
Strzelec (niem. Schützenberg, 755 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Znajduje się we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, pomiędzy Karpaczem a Miłkowem. Leży w bocznym grzbiecie odchodzącym na wschód od Czoła, biegnącym przez Strzelczyk i zakończonym Strzelcem.
Grabowiec (niem. Kräberberg, 784 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Leży w grzbiecie odchodzącym na północny wschód od Czarnej Góry. W grzbiecie tym wznoszą się, kolejno: Czoło, Grabowiec i Głaśnica.
Młynarz (niem. Mühlberg, 675 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.
Sosnowiec (niem. Schalaster Hübel, 727 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Położony jest we wschodniej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, w Karpaczu, pomiędzy centrum a Bierutowicami. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Suszyca (niem. Dürre Hübel, 1061 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu.
Gozdawa (niem. Kriegberg, 790 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Śląskiego Grzbietu. Znajduje się w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, w Karpaczu. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Karpatka (niem. Heidelberg, 727 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Wzniesienie znajduje się we wschodniej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, w Karpaczu, pomiędzy centrum Karpacza, Karpaczem Górnym a Płuczkami. Na zachodzie łączy się z Saneczkową.
Turek (niem. Türkenhübel, 1003 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony w północno-wschodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy dolinami Pląsawy na północy i Łomnicy na południu. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na zboczach nad obu potokami liczne skałki.
Kazalnica (niem. Hainberghöhe, 626 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.
Garb (niem. Keulige Berg, 701 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Śląskiego Grzbietu. Położony jest w północno-zachodniej części Śląskiego Grzbietu, w obrębie Karpacza. Oddziela centrum Karpacza od Wilczej Poręby. Na północnym zachodzie łączy się z Pohulanką.
Wierzchnica (niem. Langeberg, Küchenkammer, 649 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego.

Strony