Park Tysiąclecia - Atrakcje

0

Strony

Park Tysiąclecia – park w Toruniu, na Stawkach, usytuowany na przedpolu fortu Przyczółek Mostowy. Przez park płynie Struga Wielanda.
Toruń, Podgórska 6/10
Fort Przyczółek Mostowy w Toruniu (znany również jako Fort XVII Twierdzy Toruń) - fort poligonalny, przystosowywany do obrony okrężnej, położony w Toruniu na ulicy Podgórskiej na Stawkach. Budowa fortu trwała w latach 1824-1828, lecz wznoszenie pierwszych wałów ziemnych rozpoczęto już w 1815 roku.
Toruń, Powstańców Śląskich 7
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu – parafia rzymskokatolicka w diecezji toruńskiej, w dekanacie Toruń IV, z siedzibą w Toruniu. Erygowana 25 listopada 1982.
Toruń, Majora Ludwika Idzikowskiego 1d
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Toruniu – zbór adwentystyczny w Toruniu, należący do okręgu kujawskiego diecezji zachodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.
Toruń, Podgórz, Dybowska 10/12
Zamek Dybów albo Zamek Dybowski – zamek na terenie Torunia, w średniowieczu naprzeciw Torunia na lewym, południowym brzegu Wisły na terytorium Królestwa Polskiego.
Bulwar Filadelfijski - ulica w Toruniu położona pomiędzy Starówką (wzdłuż murów miejskich) a Wisłą. Nazwa filadelfijski powstała ze względu na współpracę Torunia z Filadelfią. Bulwar swoją nazwę otrzymał w 1977 roku. Bulwar jest częścią Starówki.
Brama Mostowa w Toruniu (przed zbudowaniem mostu zwana Promową lub Przewoźną) - jedna z 3 zachowanych bram miejskich Torunia od strony Wisły, znajdująca się na zamknięciu ulicy Mostowej. Jej nazwa wiąże się z tym, że prowadziła do drewnianego mostu przez Wisłę, zbudowanego w końcu XV w.
Most kolejowy im. Ernesta Malinowskiego w Toruniu – most kolejowy na rzece Wiśle w Toruniu, w ciągu linii kolejowej Poznań – Olsztyn – Skandawa (GP). Most znajduje się między stacjami Toruń Główny i Toruń Miasto. Całkowita długość mostu wynosi 977 m.
Toruń, Bulwar Filadelfijski 6
Baszta Żuraw w Toruniu - baszta w murach miejskich Torunia, jeden z elementów systemu obronnego miasta.
Toruń, Podmurna 4
Dom letni Bractwa św. Jerzego w Toruniu – późnogotycki budynek zbudowany po 1489 roku na terenie międzymurza staromiejskiego, między Basztą Wartownią a tamą fosy zamkowej. Zbudowano go po zburzeniu zamku krzyżackiego, prawdopodobnie z wykorzystaniem cegieł z zamku.
Brama Łazienna w Toruniu to jedna z ośmiu bram Starego Miasta. Obecnie nie istnieje.
Toruń, Stare Miasto, Przedzamcze 3
Zamek krzyżacki w Toruniu – najwcześniejszy zamek krzyżacki na ziemi chełmińskiej, zbudowany na planie podkowy, prezentuje wcześniejszą formę rozwoju zamków krzyżackich, jeszcze przed ustaleniem się typowego zamku konwentualnego w postaci regularnego czworoboku.
Toruń, Bulwar Filadelfijski
Brama Żeglarska to jedna ośmiu z bram toruńskiego Starego Miasta. Brama Żeglarska jest jedną z trzech zachowanych bram staromiejskich i jednocześnie jedną z czterech pierwotnie znajdujących się w nadwiślańskim fragmencie murów miejskich. Pozostałe to bramy: Klasztorna, Łazienna i Mostowa.

Strony