Pabianice - Religia

Pabianice, Stary Rynek 22
Kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz św. Wawrzyńca Męczennika – najstarszy kościół w Pabianicach (Stary Rynek 22), obiekt zabytkowy; jedna z najstarszych świątyń rzymskokatolckich w archidiecezji łódzkiej i kościół parafialny parafii pod tym samym wezwaniem.
Pabianice, Ewangelicka 2/4
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Pabianicach - cmentarz parafii ewangelicko-augsburskiej świętych Piotra i Pawła w Pabianicach. Położony jest w północnej części zespołu pabianickich nekropolii. Do wejścia głównego, od strony ulicy Orlej, prowadzi mała ulica Ewangelicka.
Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Różańcowej w Pabianicach – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w pabianickiej dzielnicy Nowe Miasto. Posługę duszpasterską pełnią księża ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego à Paulo.
Pabianice, Jana Pawła II 57
Cmentarz żydowski w Pabianicach – został założony w 1840 i znajduje się u zbiegu obecnych ulic Śniadeckiego i Jana Pawła II.
Kościół świętych Piotra i Pawła w Pabianicach - kościół parafii ewangelicko-augsburskiej pod tym samym wezwaniem, obiekt zabytkowy. Znajduje się w centrum Pabianic przy ul. Zamkowej 8.
Pabianice, Popławska 22
Kościół parafialny pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w pabianickiej dzielnicy Bugaj, przy ulicy Popławskiej 22. Stanowi ona wotum wdzięczności mieszkańców Pabianic za Jubileusz Roku 2000.
Parafia Przenajświętszego Sakramentu w Pabianicach – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Pabianice, Warszawska 34
Kościół świętego Floriana Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pabianickiego archidiecezji łódzkiej.
Pabianice, Jana Pawła II 46
Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie pabianickim. Erygowana 6 lipca 1981 r. przez biskupa Józefa Rozwadowskiego. Liczy około 17 700 mieszkańców. Kościół parafialny św.
Pabianice, 20 Stycznia 77
Parafia Miłosierdzia Bożego w Pabianicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie pabianickim. Erygowana w 1984. Pierwszym proboszczem w latach 1984-2002 był śp. ks. kan. Jan Witczak (1934-2006).
Pabianice, Karniszewicka 99
Parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie pabianickim. Erygowana w 1989. Mieści się przy ulicy Karniszewickiej.