Piotrków Trybunalski - Religia

Strony

Piotrków Trybunalski, Juliusza Słowackiego 80
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie piotrkowskim. Erygowana w 1929 przez bp. Wincentego Tymienieckiego.
Wielka Synagoga w Piotrkowie Trybunalskim – synagoga znajdująca się w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Jerozolimskiej 29, we wschodniej części miasta zwanej dawniej Wielką Wsią lub Żydowskim Miastem Piotrkowem.
Piotrków Trybunalski, Juliusza Słowackiego 15
Cerkiew pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim – prawosławna cerkiew konkatedralna oraz parafialna. Należy do dekanatu Łódź diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim - rzymskokatolicka parafia w dekanacie piotrkowskim należącym do archidiecezji łódzkiej.
Nowy cmentarz żydowski w Piotrkowie Trybunalskim – został założony w latach 1791 - 1792 i zajmuje powierzchnię ponad 3,5 ha, na której zachowało się około trzech tysięcy nagrobków z napisami w języku hebrajskim, polskim, niemieckim i rosyjskim. Najstarszy z zachowanych nagrobków pochodzi z 1794.
Mała Synagoga w Piotrkowie Trybunalskim – synagoga znajdująca się w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Jerozolimskiej, we wschodniej części miasta zwanej dawniej Wielką Wsią lub Żydowskim Miastem Piotrkowem.
Piotrków Trybunalski, Krakowskie Przedmieście 2
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Piotrkowie Trybunalskim, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.
Kościół ewangelicko-augsburski w Piotrkowie Trybunalskim – kościół parafialny należący do diecezji warszawskiej.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim. Należy do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.
Piotrków Trybunalski, Plac Tadeusza Kościuszki
Kościół Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim – kościół akademicki mieszczący się w Piotrkowie Trybunalskim, należący dawniej do zespołu klasztornego dominikanek.
Stary cmentarz żydowski w Piotrkowie Trybunalskim – został założony w 1679 i był wykorzystywany do końca XVIII wieku. Znajdował się przy ul. Wojska Polskiego. Na jego terenie nie zachowały się żadne nagrobki, gdyż został zlikwidowany w XIX wieku. Obecnie na terenie cmentarza znajduje się skwer.
Piotrków Trybunalski, Wojska Polskiego 35
Kościół Świętego Jacka i Świętej Doroty w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Piotrkowie Trybunalskim, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.
Zespół klasztorny dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim – zespół budynków klasztornych na Starym Mieście w Piotrkowie Trybunalskim. W skład zabytkowego zespołu wchodzą: budynek kościoła pw. Matki Bożej Śnieżnej, klasztor wsparty o średniowieczne mury miejskie oraz plebania.
Cmentarz prawosławny w Piotrkowie Trybunalskim – prawosławna zabytkowa nekropolia w Piotrkowie Trybunalskim, połączona z cmentarzami rzymskokatolickim oraz ewangelickim.
Piotrków Trybunalski, Tadeusza Kotarbińskiego 9
Telefon: +48 44 646 76 40
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie piotrkowskim.
Piotrków Trybunalski, Krakowskie Przedmieście 2

Strony