Powiat piotrkowski - Religia

Strony

Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Sulejowie – położony w Podklasztorzu (obecnie dzielnica Sulejowa) jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce, będący zabytkiem architektury romańskiej. 22 października 2012 roku obiekt został wpisany na listę Pomników historii.
Parafia św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie – Jedna z 9 parafii rzymskokatolickich dekanatu tomaszowskiego diecezji radomskiej. Erygowana w 1789 roku przy opactwie cystersów. W latach 1819-1986 była obsługiwana przez księży diecezjalnych. Od 1986 ponownie przez cystersów.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej – parafia rzymskokatolicka w Woli Krzysztoporskiej. Należy do Dekanatu Rozprza archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1951 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kolegiata św. Mikołaja w Wolborzu – kościół pierwotnie gotycki (XV wiek), rozbudowany w XVI wieku, przebudowany w 1766 roku przez Franciszka Placidiego. W drewnianych ołtarzach znajdują się obrazy Franciszka Smuglewicza.
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dąbrowie nad Czarną – Jedna z 10 parafii dekanatu żarnowskiego diecezji radomskiej.
Parafia Świętego Alberta Chmielowskiego w Łękach Szlacheckich - parafia rzymskokatolicka w Łękach Szlacheckich. Należy do Dekanatu Gorzkowice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1986 roku.
Sulejów, Podkurnędz 2
Kościół świętego Floriana – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.
Parafia Świętego Benedykta i Świętej Anny w Srocku – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie tuszyńskim. Parafia erygowana w XV wieku.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie tuszyńskim.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Gorzkowice archidiecezji częstochowskiej. Jest to świątynia wybudowana w latach 1896 - 1898 według projektu architekta Konstantego Wojciechowskiego.
Parafia św. Wojciecha – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie krzepczowskim.

Strony