Powiat pajęczański - Religia

Strony

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Leonarda – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Pajęczno archidiecezji częstochowskiej.
Działoszyn, Kościelna 2
Kościół świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Działoszyn archidiecezji częstochowskiej.
Cmentarz rzymskokatolicki w Pajęcznie – został założony najprawdopodobniej w I poł. XIX wieku (najstarszy zachowany nagrobek o czytelnej inskrypcji pochodzi z 1851 roku). Na szczególną uwagę zasługują: grobowiec dziedzica Dylowa (1897)
Parafia Świętego Erazma w Sulmierzycach - parafia rzymskokatolicka w Sulmierzycach. Należy do Dekanatu Sulmierzyce archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1402 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kiełczygłów, Karola Świerczewskiego 9
Parafia Świętego Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie - parafia rzymskokatolicka w Kiełczygłowie. Należy do Dekanatu Pajęczno archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1924 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kościół świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Brzeźnica nad Wartą archidiecezji częstochowskiej.
Kościół św. Jan Chrzciciela w Białej Szlacheckiej, parafia św. Jana Chrzciciela w Białej Szlacheckiej.
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Dworszowicach Kościelnych – rzymskokatolicki kościół położony w Dworszowicach Kościelnych w dekanacie Brzeźnica nad Wartą należącym do archidiecezji częstochowskiej.
Działoszyn, Plac Jana Pawła II 1
Parafia błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Działoszynie - parafia rzymskokatolicka w Działoszynie. Należy do Dekanatu Działoszyn archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona 1 stycznia 1995 z terytorium parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie.
Nowa Brzeźnica, Tadeusza Kościuszki 26
Synagoga w Nowej Brzeźnicy – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Nowej Brzeźnicy przy ulicy Tadeusza Kościuszki 26.
Siemkowice, 18 Stycznia 19
Parafia Świętego Marcina BW w Siemkowicach - parafia rzymskokatolicka w Siemkowicach. Należy do Dekanatu Działoszyn archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XII wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.

Strony