Powiat radomszczański - Religia

Strony

Bazylika Matki Bożej w Gidlach – kościół klasztorny Dominikanów pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach wybudowany w latach 1640-1655, wczesnobarokowy. Wnętrze bogato dekorowane, wyposażenie XVIII wiek, m.in.
Radomsko, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 96
Radomsko, Świętej Królowej Jadwigi 93
Parafia Świętej Jadwigi Królowej w Radomsku – parafia rzymskokatolicka w Radomsku. Należy do Dekanatu Radomsko – Najświętszego Serca Pana Jezusa archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1988 roku. Kościół parafialny w budowie od 1997.
Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Wielgomłynach – parafia rzymskokatolicka w Kodrąbiu. Należy do Dekanatu Kodrąb archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XII wieku. Parafię prowadzą ojcowie Paulini.
Kościół św. Mikołaja BW w Maluszynie – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii pod tym samym wezwaniem znajdujący się w Maluszynie w województwie łódzkim. Kościół zlokalizowany jest w centrum wsi, na wysokiej skarpie nad lewym brzegiem Pilicy.
Radomsko, Narutowicza 2
Kolegiata św. Lamberta w Radomsku – kościół wybudowany w latach 1869–1876 w stylu neobarokowym pod nadzorem Konstantego Wojciechowskiego. Posiada trzy wieże od frontu. Prezbiterium i nawa główna posiadają 11 okien.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomsku – zabytkowy kościół Franciszkanów mieszczący się w Radomsku, w województwie łódzkim.
Radomsko, Krakowska 41
Kościół Świętej Marii Magdaleny w Radomsku - murowano-drewniany kościół parafialny w mieście Radomsko, w województwie łódzkim. Mieści się przy ulicy Krakowskiej.
Żytno, Marii Konopnickiej 9
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Gidle archidiecezji częstochowskiej. Świątynia została zbudowana w latach 1860-1874 według projektu Stanisława Gołębiowskiego na miejscu starszego drewnianego kościoła.
Kościół pw. św. Rocha w Radomsku – kościół parafialny rzymskokatolickiej parafii św. Rocha w Radomsku.
Kodrąb, Armii Ludowej 39
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Kodrąbiu – parafia rzymskokatolicka w Kodrąbiu. Należy do Dekanatu Kodrąb archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona przed 1401 rokiem. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Radomsko, Narutowicza 155
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Radomsku – parafia rzymskokatolicka w Radomsku. Należy do Dekanatu Radomsko – św. Lamberta archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1981 roku. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1982-1991, konsekrowany w 2000 roku.
Radomsko, Przemysłowa 34
Parafia św. Jana Chrzciciela w Radomsku – parafia rzymskokatolicka w Radomsku. Należy do dekanatu Radomsko – św. Lamberta archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1987 roku. Kościół parafialny wybudowany w latach 1988–1993, konsekrowany w 1993 roku.
Radomsko, Księdza Antoniego Turleja 9/13
Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Radomsku – parafia rzymskokatolicka, należąca do dekanatu Radomsko – Najświętszego Serca Pana Jezusa archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1982 roku. Kościół parafialny wybudowany w latach 1985-1992, konsekrowany w 2000 roku.
Kamieńsk, Plac Wolności 10
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Gorzkowice archidiecezji częstochowskiej. Jedyny rejestrowany zabytek miasta.

Strony