Powiat pabianicki - Religia

Strony

Pabianice, Stary Rynek 22
Kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz św. Wawrzyńca Męczennika – najstarszy kościół w Pabianicach (Stary Rynek 22), obiekt zabytkowy; jedna z najstarszych świątyń rzymskokatolckich w archidiecezji łódzkiej i kościół parafialny parafii pod tym samym wezwaniem.
Pabianice, Ewangelicka 2/4
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Pabianicach - cmentarz parafii ewangelicko-augsburskiej świętych Piotra i Pawła w Pabianicach. Położony jest w północnej części zespołu pabianickich nekropolii. Do wejścia głównego, od strony ulicy Orlej, prowadzi mała ulica Ewangelicka.
Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Różańcowej w Pabianicach – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w pabianickiej dzielnicy Nowe Miasto. Posługę duszpasterską pełnią księża ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego à Paulo.
Dobroń, Henryka Sienkiewicza 41
Kościół św. Wojciecha w Dobroniu – rzymskokatolicki kościół parafialny w miejscowości Dobroń w powiecie pabianickim, w województwie łódzkim. Drewniany budynek kościoła z XVIII wieku wpisany jest do rejestru zabytków (nr rej. 33 z 20 lipca 1967 r.), podobnie jak drewniana dzwonnica (nr rej.
Pabianice, Jana Pawła II 57
Cmentarz żydowski w Pabianicach – został założony w 1840 i znajduje się u zbiegu obecnych ulic Śniadeckiego i Jana Pawła II.
Kościół świętych Piotra i Pawła w Pabianicach - kościół parafii ewangelicko-augsburskiej pod tym samym wezwaniem, obiekt zabytkowy. Znajduje się w centrum Pabianic przy ul. Zamkowej 8.
Dłutów, Główna 52
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Trzech Króli w Dłutowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie dłutowskim.
Pabianice, Popławska 22
Kościół parafialny pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w pabianickiej dzielnicy Bugaj, przy ulicy Popławskiej 22. Stanowi ona wotum wdzięczności mieszkańców Pabianic za Jubileusz Roku 2000.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – katolicka świątynia parafialna położona w Mikołajewicach.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim - świątynia wybudowana w stylu neogotyckim w latach 1826-1832, konsekrowany w 1887. W 1914 świątynia uległa zniszczeniu, odbudowana w latach 1917-1922. W latach 1972-1976 i 1980 została przebudowana.
Lutomiersk, Tadeusza Kościuszki 5
Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku – późnobarokowy kościół wybudowany w latach 1775-1781, ufundowany przez Barbarę z Duninów Sanguszko poświęcony przez abp Antoniego Ostrowskiego. W czasie I wojny światowej uszkodzony pociskami artylerii niemieckiej.
Kościół Świętego Józefa Robotnika w Konstantynowie Łódzkim – świątynia wybudowana w latach 1826-1834 według projektu architekta Ludwika Bethiera dla ewangelików. W 1897 została dobudowana wieża oraz przebudowano fasadę świątyni w stylu neorenesansowym.
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Konstantynowie Łódzkim - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie konstantynowskim.
Kościół św. Jana Chrzciciela – katolicka świątynia parafialna położona w Kazimierzu.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – katolicka świątynia parafialna położona w Konstantynowie Łódzkim.
Parafia Przenajświętszego Sakramentu w Pabianicach – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Pabianice, Warszawska 34
Kościół świętego Floriana Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu pabianickiego archidiecezji łódzkiej.
Pabianice, Jana Pawła II 46
Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie pabianickim. Erygowana 6 lipca 1981 r. przez biskupa Józefa Rozwadowskiego. Liczy około 17 700 mieszkańców. Kościół parafialny św.

Strony