Skierniewice - Religia

Skierniewice, Stanisławska 1-3
Cmentarz Św. Rocha w Skierniewicach - stary zabytkowy cmentarz powstały w 1782 roku przy Kościele Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Pochówki na cmentarzu zakończono w 1914 roku. Cmentarz wpisany jest w całości w Rejestr Zabytków. Powierzchnia cmentarza liczy około 0,6 ha.
Nowy cmentarz żydowski w Skierniewicach – został założony w 1919 roku i znajduje się przy obecnej ul. Granicznej 14. Został zdewastowany w okresie II wojny światowej i latach powojennych.
Skierniewice, Batorego 17/19
Synagoga w Skierniewicach – synagoga znajdująca się w Skierniewicach przy rogu ulic Piotrkowskiej i Baraniej, obecnie Stefana Batorego i Okrzei.
Skierniewice, Jana Kozietulskiego
Cmentarz Św. Józefa w Skierniewicach - Stary cmentarz komunalny powstały w XIX wieku w południowo zachodniej części Skierniewic przy ul. Jana Kozietulskiego.
Skierniewice, Plac Jana Pawła II 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach – rzymskokatolicki kościół garnizonowy znajdujący się w Skierniewicach. Należy do Warszawskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Skierniewice, Senatorska 16
Kościół Św.Jakuba Apostoła w Skierniewicach ufundowany w 1781 roku przez prymasa Antoniego Kazimierza Ostrowskiego. Projektowany łącznie z urządzeniem wnętrza i jego polichromią przez Efraima Schroegera. Jest murowany, zwrócony prezbiterium na zachód.
Skierniewice, Strobowska 19
Miejski Cmentarz Komunalny w Skierniewicach powstał w sierpniu 1981 roku. Położony jest na południu miasta Skierniewic. Pochówki zmarłych odbywają się do dziś. Jest to najnowszy cmentarz na terenie miasta. 31 października 2010 r.
Skierniewice, Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej 1
Parafia Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach – parafia znajduje się na terenie dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa w diecezji łowickiej. Powstała w 2002. Kościół jest budowany według projektu architekta Aleksego Dworczaka. Mieści się przy ulicy świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.
Skierniewice, Stanisławska 1-3
Kościół św. Stanisława – rzymskokatolicki kościół parafialny w Skierniewicach, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa diecezji łowickiej.
Stary cmentarz żydowski w Skierniewicach – został założony prawdopodobnie w I połowie XIX wieku. Wskutek dewastacji z okresu II wojny światowej i lat powojennych do naszych czasów zachowało się tylko kilka macew i ohel rabina Szymona Kalisza (zm. 1928). Znajduje się przy ul.
Skierniewice, Świętego Maksymiliana Marii Kolbego 2
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach – parafia znajduje się na terenie dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa w diecezji łowickiej. Powstała w 1983. Kościół został zbudowany w latach 1982-1992. Mieści się przy ulicy Maksymiliana Kolbego.
Skierniewice, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach – parafia na terenie dekanatu Skierniewice-Najświętszego Serca Pana Jezusa w diecezji łowickiej. Parafia powstała w 1985. Kościół został zbudowany w latach 90. XX wieku.