Piotrków Trybunalski - Atrakcje

Strony

Kościół św. Franciszka Ksawerego w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół rektoralny znajdujący się na terenie parafii św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim.
Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim – zbudowany w latach 1512-1519 przez mistrza Benedykta z Sandomierza na polecenie Zygmunta I Starego.
Piotrków Trybunalski, Juliusza Słowackiego 2
Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Piotrkowie Trybunalskim – barokowy kościół ojców bernardynów usytuowany przy ulicy Słowackiego 2 na Starym Mieście w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrków Trybunalski, Juliusza Słowackiego 80
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie piotrkowskim. Erygowana w 1929 przez bp. Wincentego Tymienieckiego.
Piotrków Trybunalski, Aleja MIkołaja Kopernika 1
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim – szkoła średnia w Polsce.
Wielka Synagoga w Piotrkowie Trybunalskim – synagoga znajdująca się w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Jerozolimskiej 29, we wschodniej części miasta zwanej dawniej Wielką Wsią lub Żydowskim Miastem Piotrkowem.
Piotrków Trybunalski, Juliusza Słowackiego 15
Cerkiew pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim – prawosławna cerkiew konkatedralna oraz parafialna. Należy do dekanatu Łódź diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim - rzymskokatolicka parafia w dekanacie piotrkowskim należącym do archidiecezji łódzkiej.
Nowy cmentarz żydowski w Piotrkowie Trybunalskim – został założony w latach 1791 - 1792 i zajmuje powierzchnię ponad 3,5 ha, na której zachowało się około trzech tysięcy nagrobków z napisami w języku hebrajskim, polskim, niemieckim i rosyjskim. Najstarszy z zachowanych nagrobków pochodzi z 1794.
Mała Synagoga w Piotrkowie Trybunalskim – synagoga znajdująca się w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Jerozolimskiej, we wschodniej części miasta zwanej dawniej Wielką Wsią lub Żydowskim Miastem Piotrkowem.
Wieża ciśnień w Piotrkowie Trybunalskim – wieża wodna znajdująca się w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego, niedaleko dworca kolejowego.
Piotrków Trybunalski, Krakowskie Przedmieście 2
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Piotrkowie Trybunalskim, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.
Kościół ewangelicko-augsburski w Piotrkowie Trybunalskim – kościół parafialny należący do diecezji warszawskiej.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowie Trybunalskim. Należy do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.
Piotrków Trybunalski, Plac Tadeusza Kościuszki
Kościół Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim – kościół akademicki mieszczący się w Piotrkowie Trybunalskim, należący dawniej do zespołu klasztornego dominikanek.
Stary cmentarz żydowski w Piotrkowie Trybunalskim – został założony w 1679 i był wykorzystywany do końca XVIII wieku. Znajdował się przy ul. Wojska Polskiego. Na jego terenie nie zachowały się żadne nagrobki, gdyż został zlikwidowany w XIX wieku. Obecnie na terenie cmentarza znajduje się skwer.
Piotrków Trybunalski, Wojska Polskiego 35
Kościół Świętego Jacka i Świętej Doroty w Piotrkowie Trybunalskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Piotrkowie Trybunalskim, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu piotrkowskiego archidiecezji łódzkiej.

Strony