Powiat łaski - Atrakcje

Strony

Łask, Warszawska 15
Kolegiata Nawiedzenia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku - zabytkowy kościół z 1525 roku, gotycki, przebudowany po pożarze 1749. Bogate wnętrze, obrazy, portrety, rzeźby, głównie XVI i XVIII wiek.
Dwór w Wodzieradach – modrzewiowy dwór z I poł. XIX wieku w centrum wsi Wodzierady.
Kościół Świętego Marcina – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
Rezerwat przyrody Grabica – florystyczny, torfowiskowy i wodny rezerwat przyrody w miejscowości Grabica gminie Sędziejowice, w powiecie łaskim, w województwie łódzkim.
Rezerwat przyrody Jodły Łaskie – florystyczny i leśny rezerwat przyrody w gminie Sędziejowice, w powiecie łaskim, w województwie łódzkim.
Kościół świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zelowskiego archidiecezji łódzkiej.
Parafia Świętego Mikołaja i Świętej Doroty w Kwiatkowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie konstantynowskim. Mieści się przy ulicy Kolonia. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kościół św. Ducha w Łasku – zabytkowa świątynia drewniana zlokalizowana w Łasku w województwie łódzkim.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu widawskiego archidiecezji łódzkiej.
Rezerwat przyrody Korzeń - florystyczny i torfowiskowy rezerwat przyrody położony na obszarze Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, w pobliżu wsi Korzeń w gminie Widawa (woj. łódzkie). Został utworzony Rozporządzeniem Min. Ochrony Środowiska z dnia 23 XII 1998 r. Powierzchnia: 34,93 ha.
Parafia pw. Świętej Marii Magdaleny Pokutnicy i Świętego Klemensa I Rzymskiego w Sędziejowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie widawskim. Mieści się przy ulicy Powstańców 1863 roku w Sędziejowicach. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Rezerwat przyrody "Winnica" - rezerwat stepowy na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, w pobliżu wsi Wielka Wieś B w gminie Widawa, powiecie łaskim, województwie łódzkim.

Strony