Powiat wieruszowski - Atrakcje

Strony

Parafia Świętego Wojciecha Biskupa w Cieszęcinie - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Wieruszów diecezji kaliskiej. Została utworzona w XI wieku. Mieści się pod numerem 15. Prowadzą ją ojcowie Sercanie Biali.
Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czastarach - to sanktuarium maryjne znajdujące się we wsi Czastary w diecezji kaliskiej.
Parafia św. Anny w Starym Ochędzynie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Wieruszów diecezji kaliskiej. Została erygowana w 1922 roku. Mieści się w Starym Ochędzynie pod numerem 32. Parafia usamodzielniła się od parafii w Sokolnikach.
Wieruszów, Jarosława Dąbrowskiego 12
Parafia Zesłania Ducha Świętego w Wieruszowie - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Wieruszów diecezji kaliskiej. Erygowana w 1368. Jest najstarszą parafią w miescie. Prowadzona jest przez ojców Paulinów. Kościół parafialny zbudowany w 1676 w stylu barokowym, restaurowany 1880.
Parafia Świętej Trójcy i św. Józefa w Węglewicach – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Wieruszów diecezji kaliskiej. Mieści się w Węglewicach na ulicy Kopernika pod numerem 17.
Cerkiew pod wezwaniem św. Jerzego Zwycięzcy w Chróścinie – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Częstochowskiej Ikony Matki Bożej w Częstochowie, w dekanacie Kraków diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia św. Michała Archanioła w Wyszanowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Wieruszów diecezji kaliskiej. Została erygowana w XIII wieku. Mieści się w Wyszanowie na ulicy Głównej pod numerem 28.
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Żdżarach – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Bolesławiec diecezji kaliskiej. Została utworzona w XIV wieku. Mieści się pod numerem 147.
Parcice, Dworska 97
Dwór w Parcicach – zabytkowy dwór oraz park znajdujący się we wsi Parcice. Obecnie jest zrujnowany.
Parafia św. Mikołaja w Chróścinie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Bolesławiec diecezji kaliskiej. Została utworzona w XIII wieku. Mieści się pod numerem 133. Niedaleko Chróścina w Chróścinie-Zamku istnieje Zgromadzenie Sióstr Opieki Społecznej św. Antoniego (Siostry Antoninki)
Łubnice, Generała Władysława Sikorskiego 25
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bolesławiec diecezji kaliskiej. Jest to świątynia wybudowana XV wieku, a następnie – w XVIII i XIX wieku była kilkakrotnie przebudowywana.
Parcice, Kościelna 1
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Parcicach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Wieruszów diecezji kaliskiej. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony