Powiat łęczycki - Atrakcje

Strony

Archikolegiata NMP i św. Aleksego w Tumie (archikolegiata łęczycka) – kościół znajdujący się w pobliżu dawnej lokalizacji wczesnośredniowiecznego grodu. Należy do najlepszych przykładów architektury romańskiej w Polsce.
Łęczyca, Zamkowa 1
Telefon: 24 721 89 97
Zamek Królewski w Łęczycy – budowla obronna wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego. Nie jest znana dokładna data rozpoczęcia budowy zamku i jej zakończenia.
Zamek w Besiekierach − ruiny późnogotyckiego zamku, położonego we wsi Besiekiery, w powiecie łęczyckim, w województwie łódzkim.
Łęczyca, Plac Tadeusza Kościuszki 1
Ratusz w Łęczycy - budynek został wybudowany w latach 1788 - 1790 według projektu architekta królewskiego Jakuba Kubickiego. Ta pierwotnie jednolicie klasycystyczna budowla została przebudowana w początkach XX wieku w stylu neorenesansowym, obszerny czterospadowy dach i uprzednie cechy stylowe.
Łęczyca, Kościelna 4
Kościół Świętego Andrzeja Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łęczyca diecezji łowickiej.
Szwedzka Góra w Tumie to wzniesienie, na którym znajdują sie pozostałości grodu z VI wieku, będącego stolicą plemiennego Państwa Łęczycan i siedzibą Bolesława Krzywoustego w czasie wojny ze Zbigniewem.
Piątek, Szpitalna 3
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Piątku – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowej Sobótce – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Kościół Świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Krośniewice diecezji łowickiej.
Rezerwat przyrody Błonie - florystyczny i słonoroślowy (halofilny) rezerwat przyrody w gminie Łęczyca, w powiecie łęczyckim, w województwie łódzkim.
Kościół Przenajświętszego Sakramentu w Kadzidłowej – świątynia mariawicka parafii w Kadzidłowej, wchodzącej w skład diecezji śląsko-łódzkiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Piątek, Jana Pawła II 5
Kościół Świętej Trójcy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Piątek diecezji łowickiej.

Strony