Powiat bełchatowski - Atrakcje

Strony

Żółkin – jezioro w Wysoczyźnie Bełchatowskiej, położone w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim, w gminie Bełchatów 2 km od wsi Zawadów. Otoczone jest drzewostanem sosnowym. Obok jeziora Żółkin przebiega XII trasa rowerowa Bełchatowskiego Stowarzyszenia Załogi Rowerowej "Zgrzyt".
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział KWB Bełchatów Od 1 stycznia 1999 roku. Kopalnia Węgla Brunatnego "Bełchatów" rozpoczęła proces komercjalizacji, stając się spółką akcyjną. W latach 2003 - 2007 wchodziła w skład holdingu BOT.
Kościół ewangelicko-reformowany – wzniesiony został w latach 1821-1825 w stylu klasycystycznym według projektu architekta Jana Zille na planie prostokąta z kwadratową, węższą od korpusu wieżą od zachodu. Zbudowany został na niewielkim wzniesieniu, stanowi znaczącą dominantę widokową, zamykającą ul.
Bełchatów, Rodziny Hellwigów 11
Dworek Olszewskich w Bełchatowie – zabytkowy kompleks dworsko-parkowy w stylu późnobarokowym z XVIII wiek.
Kościół pw. św. Rocha – zabytkowy drewniany kościół katolicki znajdujący się w Postękalicach w powiecie bełchatowskim, w województwie łódzkim. Jest kościołem filialnym w parafii Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie dekanacie rozprzańskim w archidiecezji częstochowskiej.
Kaplica św. Barbary – zabytkowy drewniany kościół katolicki znajdujący się w Szczercowie w powiecie bełchatowskim, w województwie łódzkim. Jest kaplicą cmentarną w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczercowie w dekanacie szczercowskim, w archidiecezji łódzkiej.
Kościół pw. Świętej Trójcy - zabytkowy, drewniany, modrzewiowy kościół katolicki znajdujący się w Kaszewicach w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim, w gminie Kluki.
Kościół pw. św. Ignacego Loyoli - zabytkowy drewniany kościół katolicki znajdujący się w Suchcicach, w gminie Drużbice , w powiecie bełchatowskim, w województwie łódzkim. Jest kościołem parafialnym w parafii św. Ignacego Loyoli w Suchcicach, w dekanacie krzepczowskim, w archidiecezji łódzkiej.
Parafia Świętego Michała Archanioła w Chabielicach w dekanacie szczercowskim, w archidiecezji łódzkiej – położona na jej południowym krańcu, w powiecie bełchatowskim. Graniczy z parafiami w: Rząśni, Stróży, Szczercowie, Ruścu, Kaszewicach, Kleszczowie i w Sulmierzycach.
Zelów, Henryka Sienkiewicza 3
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zelowskiego archidiecezji łódzkiej.
Kościół NMP Anielskiej w Kleszczowie - kościół należący do parafii NMP Anielskiej w Kleszczowie.
Rusiec, Generała Karola Świerczewskiego 10
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu szczercowskiego archidiecezji łódzkiej.
Patyki – zbiornik retencyjny na rzece Pilsi w pobliżu Zelowa. Ma powierzchnię 5,5 ha. Nad zbiornikiem znajduje się Stanica Wodna "Patyki" Komendy Hufca ZHP w Zelowie.
Parafia św. Teodora Męczennika i Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie dłutowskim.

Strony