Powiat bełchatowski - Kościoły

Strony

Kościół pw. św. Rocha – zabytkowy drewniany kościół katolicki znajdujący się w Postękalicach w powiecie bełchatowskim, w województwie łódzkim. Jest kościołem filialnym w parafii Przenajświętszej Trójcy w Bogdanowie dekanacie rozprzańskim w archidiecezji częstochowskiej.
Kościół pw. św. Ignacego Loyoli - zabytkowy drewniany kościół katolicki znajdujący się w Suchcicach, w gminie Drużbice , w powiecie bełchatowskim, w województwie łódzkim. Jest kościołem parafialnym w parafii św. Ignacego Loyoli w Suchcicach, w dekanacie krzepczowskim, w archidiecezji łódzkiej.
Kościół pw. Świętej Trójcy - zabytkowy, drewniany, modrzewiowy kościół katolicki znajdujący się w Kaszewicach w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim, w gminie Kluki.
Parafia Świętego Michała Archanioła w Chabielicach w dekanacie szczercowskim, w archidiecezji łódzkiej – położona na jej południowym krańcu, w powiecie bełchatowskim. Graniczy z parafiami w: Rząśni, Stróży, Szczercowie, Ruścu, Kaszewicach, Kleszczowie i w Sulmierzycach.
Zelów, Henryka Sienkiewicza 3
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu zelowskiego archidiecezji łódzkiej.
Kościół NMP Anielskiej w Kleszczowie - kościół należący do parafii NMP Anielskiej w Kleszczowie.
Rusiec, Generała Karola Świerczewskiego 10
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu szczercowskiego archidiecezji łódzkiej.
Parafia św. Teodora Męczennika i Najświętszego Serca Pana Jezusa – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie dłutowskim.
Bełchatów, Rynek Grocholski 8
Kościół Wszystkich Świętych – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu bełchatowskiego archidiecezji łódzkiej. Znajduje się w bełchatowskiej dzielnicy Grocholice.
Bełchatów, Tadeusza Kościuszki 2
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu bełchatowskiego archidiecezji łódzkiej.
Bełchatów, Sercańska 1
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie – rzymskokatolicka parafia sercańska w Bełchatowie. Swoim zasięgiem parafia obejmuje tereny osiedla Dolnośląskiego.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie w dekanacie zelowskim archidiecezji łódzkiej, w powiecie bełchatowskim.
Bełchatów, Generała Ludwika Czyżewskiego 3
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie – parafia rzymskokatolicka w Bełchatowie, w dekanacie bełchatowskim, archidiecezji łódzkiej.
Parafia św. Rocha w Drużbicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie dłutowskim.
Kościół ewangelicko-augsburski w Zelowie - kościół parafialny należący do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zelowie-Bełchatowie. Został wybudowany w roku 1934 i od tamtej pory służy zelowskim luteranom. Kościół mieści się przy ulicy Stefana Żeromskiego 46.
Kościół ewangelicko-reformowany w Bełchatowie - kościół parafialny należący do Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Bełchatowie.

Strony