Powiat tomaszowski - Kościoły

Strony

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu wolborskiego archidiecezji łódzkiej.
Ujazd, Kościelna 29a
Kościół Świętego Wojciecha – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu tomaszowskiego archidiecezji łódzkiej.
Inowłódz, Władysława Hermana 2
Kościół filialny św. Idziego w Inowłodzu, romański kościół zrekonstruowany w latach 1936-38 przez Adolfa Szyszko-Bohusza.
Kościół św. Zygmunta w Rososze (filia parafii Będków) – orientowany, drewniany kościół ufundowany przez biskupa Jana Dębowskiego w 1762 r. Obiekt wpisany na listę zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Tomaszów Mazowiecki, pl. Kościuszki 21
Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Tomaszowie Mazowieckim – kościół filialny należący do diecezji warszawskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Rokiciny-Kolonia, Władysława Stanisława Reymonta 23
Parafia pw. Świętej Rodziny w Rokicinach-Kolonii – parafia rzymskokatolicka w archidiecezji łódzkiej – dekanat kurowicki. Mieści się przy ulicy Reymonta w Rokicinach-Kolonii. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Tomaszów Mazowiecki, Św. Antoniego 37-39
Kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela w Tomaszowie Mazowieckim – kościół parafialny należący do diecezji warszawskiej kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Kościół Świętej Katarzyny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Nowe Miasto nad Pilicą diecezji łowickiej.
Tomaszów Mazowiecki, Świętego Antoniego 42
Kościół świętego Antoniego Padewskiego, świętego Stanisława oraz Matki Boskiej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu tomaszowskiego archidiecezji łódzkiej.
Inowłódz, Plac Kazimierza Wielkiego 12
Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Lubochnia diecezji łowickiej.
Kościół św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy – parafialna świątynia katolicka w miejscowości Krzemienica, w gminie Czerniewice, powiecie tomaszowskim, województwo łódzkie. Kościół pochodzi z końca XVI wieku i jest obiektem zabytkowym.
Kościół Świętego Marcina w Tomaszowie Mazowieckim (stary) – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii św. Marcina. Znajduje się w dekanacie tomaszowskim diecezji radomskiej. Mieści się w dzielnicy Tomaszowa Mazowieckiego – Białobrzegach.
Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubochni - parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubochnia w diecezji łowickiej.
Tomaszów Mazowiecki, Juliusza Słowackiego 13/19
Telefon: +48447241393
Parafia NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka leżąca na terenie archidiecezji łódzkiej w dekanacie tomaszowskim.
Żelechlinek, Plac Tysiąclecia 12
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Lubochnia diecezji łowickiej. Erygowana w XIV wieku.
Parafia św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim - parafia rzymskokatolicka w diecezji radomskiej, dekanacie tomaszowskim.

Strony