Powiat kutnowski - Kościoły

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej – mieści się w gotyckim kościele pw. św. Wojciecha we wsi Głogowiec niedaleko Kutna. Murowany kościół istnieje od 1434 r., poprzedzał go kościół drewniany.
Kościół św. Marcina w Oporowie - zabytkowy, gotycki kościół parafialny z I poł. XV w., jedyna świątynia w gminie Oporów. Jest to budowla jednonawowa, wzniesiona na planie wydłużonego prostokąta, z wieżą od strony zachodniej i kryptą grobową w podziemiach.
Kościół Bożego Ciała – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Piątek diecezji łowickiej.
Żychlin, Plac Jana Pawła II 2A
Kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie – kościół należący do parafii rzymskokatolickiej pod tym samym wezwaniem w Żychlinie.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Krośniewice diecezji łowickiej.
Kutno, Łąkoszyńska 11
Kościół Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kutno-św. Michała Archanioła diecezji łowickiej. Znajduje się w dzielnicy Łąkoszyn.
Kutno, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 4
Kościół Świętego Wawrzyńca – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kutno-św. Wawrzyńca diecezji łowickiej.
Kutno, Henryka Sienkiewicza 13
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Kutnie – ewangelicko-augsburska parafia w Kutnie, należąca do diecezji warszawskiej. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza.

Strony