Pabianice - Atrakcje

Strony

Pabianice, Stary Rynek 22
Kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty oraz św. Wawrzyńca Męczennika – najstarszy kościół w Pabianicach (Stary Rynek 22), obiekt zabytkowy; jedna z najstarszych świątyń rzymskokatolckich w archidiecezji łódzkiej i kościół parafialny parafii pod tym samym wezwaniem.
Pabianice, Ewangelicka 2/4
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Pabianicach - cmentarz parafii ewangelicko-augsburskiej świętych Piotra i Pawła w Pabianicach. Położony jest w północnej części zespołu pabianickich nekropolii. Do wejścia głównego, od strony ulicy Orlej, prowadzi mała ulica Ewangelicka.
Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Różańcowej w Pabianicach – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w pabianickiej dzielnicy Nowe Miasto. Posługę duszpasterską pełnią księża ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego à Paulo.
Pabianice, Jana Pawła II 57
Cmentarz żydowski w Pabianicach – został założony w 1840 i znajduje się u zbiegu obecnych ulic Śniadeckiego i Jana Pawła II.
Kościół świętych Piotra i Pawła w Pabianicach - kościół parafii ewangelicko-augsburskiej pod tym samym wezwaniem, obiekt zabytkowy. Znajduje się w centrum Pabianic przy ul. Zamkowej 8.
Pabianice, Popławska 22
Kościół parafialny pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w pabianickiej dzielnicy Bugaj, przy ulicy Popławskiej 22. Stanowi ona wotum wdzięczności mieszkańców Pabianic za Jubileusz Roku 2000.
Pabianice, Marszałka Józefa Piłsudskiego 12a
Parafia Przenajświętszego Sakramentu w Pabianicach – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Pabianice – stacja kolejowa w Pabianicach, w województwie łódzkim, w Polsce. Położona jest na wybudowanej w latach 1901-1903 linii kolejowej warszawsko-kaliskiej.

Strony