Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - Atrakcje

0
Lesko, Tadeusza Kościuszki 10
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - parafia rzymskokatolicka w Lesku, w archidiecezji przemyskiej, archiprezbiteriat bieszczadzki, dekanat Lesko. W skład parafii wchodzi Weremień oraz Postołów.
Lesko, pl. Konstytucji 3 Maja 11
Lesko, Berka Joselewicza 16
Synagoga w Lesku – główna synagoga leskiej gminy żydowskiej znajdująca się przy obecnej ulicy Berka Joselewicza 16.
Ratusz w Lesku – budowla usytuowana pośrodku rynku w Lesku. Został wybudowany w 1896. Jest to piętrowy budynek z wieżą zegarową. Reprezentuje styl eklektyczny. Nad wejściem umieszczony jest herb Leska z okresu pierwotnych właścicieli miasta – Kmitów.
Lesko, Marszałka Józefa Piłsudskiego 7
Zamek w Lesku – późnogotycki zamek w dolinie Sanu, obecnie hotel. Budowę zamku rozpoczęto w roku 1538 w miejsce wcześniejszego drewnianego zameczku po przeprowadzce Kmitów z pobliskiego Sobienia. Zamek był początkową własnością marszałka wielkiego koronnego Piotra Kmity Sobieńskiego herbu Szreniawa.
Lesko, Piłsudskiego 7
Cmentarz żydowski w Lesku – kirkut położony w Lesku. Dokładna data jego powstania pozostaje nieznana, pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z 1611 roku, a najstarszy zachowany nagrobek z 1548 roku. Z lat 1634–1703 nie ma żadnych pochówków, co pozwala domniemywać, że kirkut nie był użytkowany.
Kamień Leski (ok. 410-420 m n.p.m.) – charakterystyczna formacja skalna na wzgórzu we wsi Glinne niedaleko miasta Lesko w Bieszczadach. Kamień Leski jest wychodnią gruboziarnistego piaskowca krośnieńskiego, twardego i odpornego na wietrzenie.
Gruszka – szczyt znajdująca się pomiędzy Leskiem a Tarnawą Dolną. Szczyt wznosi się pomiędzy doliną Kalniczki, Sanu i Hoczewki. Znajduje się na końcu grzbietu, ciągnącego się od Chryszczatej przez Huczek, Gawgań oraz Gabrów Wierch. Góra jest w większości zalesiona.