Gmina Narol - Atrakcje

Strony

Narol, Józefowska 10
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Narolu – parafia należąca do dekanatu Narol diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Została utworzona w 1505. Mieści się przy ulicy Józefowskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni. Parafia ma kościół filialny pw. Apostołów Piotra i Pawła w Podlesinie.
Narol, Krupiecka
Cerkiew Ofiarowania MB w Świątyni w Krupcu – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Narolu, w przysiółku Krupiec.
Cerkiew św. Mikołaja w Hucie Różanieckiej – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Hucie Różanieckiej. Cerkiew zbudowana została w latach 1853/1854, w miejscu starszej, drewnianej cerkwi. Cerkiew należała parafii greckokatolickiej w Płazowie.
Wola Wielka – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim, w gminie Narol. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa przemyskiego.
Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Łukawicy – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Narol, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Na terenie parafii znajdują się następujące kapliczki: Bieniaszówka, Brzezinki, Jacków Ogród, Chlewiska. Liczba mieszkańców: 1240.
Ratusz w Narolu - siedziba władz miejskich znajdująca się w mieście Narol, w województwie podkarpackim.
Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Płazowie – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Płazowie.
Cerkiew św. Paraskewy w Łówczy – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Łówczy. Obecnie kościół filialny pw. Matki Bożej Bolesnej należący do rzymsko-katolickiej parafii św. Michała Archanioła w Płazowie.
Wielki Dział (390,4 m n.p.m.) – do niedawna był uznawany za najwyższy szczyt polskiego Roztocza. Obecnie drugi pod względem wysokości po Długim Goraju.
Nad Tanwią – krajobrazowy i leśny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Susiec, w powiecie tomaszowskim, w województwie lubelskim. powierzchnia: (według aktu powołującego) – 41,33 ha powierzchnia: (dane nadesłane z nadleśnictwa) – 47,49 ha rok utworzenia: - 1958

Strony