Lubaczów - Atrakcje

Lubaczów, Tadeusza Kościuszki 2
Kościół św. Stanisława Biskupa w Lubaczowie – eklektyczna świątynia rzymskokatolicka w Lubaczowie
Ratusz w Lubaczowie – budynek mieszczący się w zachodniej pierzei rynku w Lubaczowie, obecnie zamienionego na park. Jest to budowla z 1889, murowana dwukondygnacyjna. Posiada wieżyczkę zegarową. Na wieżyczce znajduje się balkon.
Cerkiew św. Mikołaja w Lubaczowie - świątynia została wybudowana w 1883 roku w stylu eklektycznym. Jest to cerkiew murowana na planie krzyża łacinskiego posiadająca kopułę na przecięciu naw. XVIII-wieczny ikonostas z cerkwi w Lubaczowie znajduje się w greckokatolickiej katedrze w Przemyślu.
Lubaczów, Kościuszki
Cmentarz żydowski w Lubaczowie – został założony w pierwszej ćwierci XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 0,3 ha (pierwotnie 0,71 ha), na której zachowało się 1665 nagrobków (z czego 35 z XVIII wieku).
Lubaczów, Tadeusza Kościuszki 2
Konkatedra bł. Jakuba Strzemię w Lubaczowie – postmodernistyczny kościół w Lubaczowie wybudowany w latach 1981-1987 Pierwotnie świątynia była budowana jako przybudówka do eklektycznej prokatedry św. Stanisława Biskupa, która obecnie pełni funkcję Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.
Nowa synagoga w Lubaczowie powstała po pożarze miasta w 1889 r., który zniszczył starą synagogę. Mieściła się na północ od miejskiego rynku, w miejscu gdzie wcześniej stała stara synagoga. Wzniesiono ją przy finansowej pomocy fundacji Edmunda barona Rothschilda.
Lubaczów, Jana III Sobieskiego
Lubaczów, Adama Mickiewicza 24
Lubaczów, Adama Mickiewicza 85
Parafia Świętego Karola Boromeusza w Lubaczowie - parafia należąca do dekanatu Lubaczów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Została utworzona w 1979. Kościół parafialny wybudowany w latach 1995-1998, konsekrowany 2 czerwca 1999 przez biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Mieści się przy ulicy Mickiewicza.
Lubaczów – stacja kolejowa w Lubaczowie, w województwie podkarpackim, w Polsce należąca do linii kolejowej nr 101. Na linii kolejowej nr 101 kursuje szynobus.