Gmina Milejewo

0

Gmina Milejewo - gmina wiejska w powiecie elbląskim, w województwie warmińsko-mazurskim.

Warto zobaczyć

Góra Srebrna lub Srebrna Góra – nieoficjalna nazwa wzniesienia o wysokości 198,49 m n.p.m. znajdującego się na Wysoczyźnie Elbląskiej, w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo.
Milejewska Góra – wzniesienie o wysokości 196,9 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo.
Czubatka – wzniesienie o wysokości 196,1 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo. Nazwę Czubatka wprowadzono w 1958 roku zastępując niemiecką nazwę "Hafer Berg" (Owsiana Góra).
Kozia Góra – wzniesienie o wysokości 130,6 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo.
Rezerwat przyrody Pióropusznikowy Jar położony jest w województwie warmińsko-mazurskim na terenie gminy Młynary. Utworzony został zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 28.07.1962 roku (MP nr 70, poz. 327, z 1962 r.). w 1962 roku. Swoją powierzchnią obejmuje 37,78 ha lasów.
Jarzębinka – wzniesienie o wysokości 181,2 m n.p.m. na Wysoczyźnie Elbląskiej, położone w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim, na obszarze gminy Milejewo. Nazwę Jarzębinka wprowadzono w 1958 roku zastępując niemiecką nazwę "Quitsch Berg".