Dawna Szkoła Powszechna św. Trójcy - Atrakcje

0

Strony

Bydgoszcz, Księdza Augustyna Kordeckiego 20
Budynek Kordeckiego 20 w Bydgoszczy – zabytkowy budynek oświatowy w Bydgoszczy, początkowo szkoła powszechna, od 1959 r. w gestii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.
Bydgoszcz, Świętej Trójcy 37
Budynek Zespołu Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy – zabytkowy budynek użyteczności publicznej w Bydgoszczy, służący celom oświatowym, położony przy ul. Świętej Trójcy 37.
Bydgoszcz, Świętej Trójcy 26
Kościół Świętej Trójcy w Bydgoszczy - kościół położony w Bydgoszczy, którego patronem jest Trójca Święta.
Rondo – centrum handlowe w Bydgoszczy. Łączna powierzchnia obiektu wynosi 60 tys. m2. W skład galerii wchodzi 46 butików, hipermarket Real (dawniej Géant) oraz parking podziemny. Centrum zostało otwarte w marcu 1999 r. Znajduje się przy ul. Kruszwickiej, przy drodze krajowej 25 i drodze krajowej 80.
Bydgoszcz, Świętej Trójcy 4-6
Farbiarnia Wilhelma Koppa w Bydgoszczy – przedsiębiorstwo istniejące w latach 1903–1945 w Bydgoszczy. Pozostały po nim zabytkowy budynek poprzemysłowy jest elementem Wenecji Bydgoskiej.
Śluza II „Grottgera” – nieistniejąca śluza na Kanale Bydgoskim. Stanowiła jedną z budowli hydrotechnicznych starego odcinka Kanału Bydgoskiego, wyłączonego z eksploatacji w 1915. Jest to dawna trzecia śluza drogi wodnej Wisła-Odra. Istniała w latach 1774–1972.
Przystań Bydgoszcz – kompleks mieszczący przystań sportową i turystyczną (marinę) oraz hotel, położony w Bydgoszczy nad Brdą w centrum miasta.
Park gen. Henryka Dąbrowskiego – park miejski w Bydgoszczy, liczący 2,89 hektarów powierzchni.
Bydgoszcz, Mennica 10
Młyny Rothera – dawne młyny położone na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Filarecka 1
Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy – muzeum w Bydgoszczy prezentujące historię i działalność wodociągów w Polsce oraz sprzęt i akcesoria wodociągowo-kanalizacyjne, począwszy od okresu staropolskiego, aż po czasy współczesne.
Wieża ciśnień w Bydgoszczy – zabytkowa wieża ciśnień należąca do kompleksu Wodociągów Miejskich w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Wełniany Rynek 2
Kamienica zbudowana wg projektu Józefa Święcickiego dla fabrykanta Wilhelma Koppa, w miejscu starej zabudowy frontowej. Budynek posiada dwa skrzydła o bogatej fasadzie, z balkonami i rozbudowanymi szczytami.

Strony