Kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza – kościół w Łodzi, przy Piotrkowskiej 283.
Świątynia została wzniesiona w latach 1909–1928. Z inicjatywą wybudowania nowego kościoła i podzielenia dotychczasowej parafii wystąpił I pastor Parafii św. Jana – ks. Wilhelm Piotr Angerstein.
Park im. Tadeusza Rejtana (zwany także "Park Nowe Rokicie" oraz, nieprawidłowo "Parkiem Skrzywana") – mieści się w Łodzi pomiędzy ulicą Piękną, Rejtana, Felsztyńskiego i al. Politechniki. Dawny cmentarz ewangelicko-augsburski. Powierzchnia 7,0 ha.
Cmentarz ewangelicko-reformowany w Łodzi znajduje się przy ulicy Rejtana 12 i powstał w 1904 roku. Właścicielem jest parafia przy ul. Radwańskiej 37. Nekropolia zajmuje niewielki obszar, sąsiadujący z terenem po dawnym cmentarzu luterańskim (obecnie park im. T. Rejtana).
Kościół w skansenie łódzkiej architektury drewnianej – budynek pełniący od powstania w XIX wieku funkcję świątyni ewangelickiej, a po II wojnie światowej parafialnego kościoła katolickiego. Położony od 2008 na obszarze skansenu łódzkiej architektury drewnianej.
Parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Łódź-Śródmieście w archidiecezji łódzkiej. Położona w Łodzi przy placu Niepodległości.
Parafia pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie Łódź-Ruda. Erygowana w 1980. Mieści się przy ulicy Obywatelskiej. Kościół parafialny wybudowany w latach 1931-1933.
Kościół pw. Matki Boskiej Anielskiej w Łodzi – świątynia istniejąca w latach 1908-2009 w dzielnicy Górna, na rogu ulic Rzgowskiej i Jana Krasickiego. Był miejscem spotkań i modlitw rzymskokatolickiej parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej.
Klasztor franciszkanów w Łodzi (ul. Krasickiego) – franciszkański klasztor katolicki przy ulicy Krasickiego 2a w Łodzi położony jest w pobliżu ulicy Rzgowskiej i kościół Matki Bożej Anielskiej.
Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie Łódź-Dąbrowa. Erygowana przez arcybiskupa Władysława Ziółka w 1989.
Kościół parafialny mieści się przy ulicy Kilińskiego, wybudowany w latach 1994–2000.
Parafia pw. Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana w Łodzi – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie Łódź-Ruda. Erygowana w 1989. Mieści się przy ulicy Strycharskiej. Kościół parafialny wybudowany w latach 1991-1997.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Łodzi – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji łódzkiej w dekanacie Łódź-Ruda.
Erygowana w 1932. Mieści się przy ulicy Przyszkole.
Kościół parafialny wybudowany w latach 1929–1932.
Rektoralny Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP zwany Kościołem Środowisk Twórczych (dawniej Mariawicki Kościół parafialny pw. Najświętszego Sakramentu) – rzymsko-katolicki kościół Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Środowisk Twórczych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 22.
Kościół św. Jana w Łodzi – neoromański zbudowany w latach 1880-84 jako świątynia luterańska św. Jana Ewangelisty. Był drugim kościołem tego wyznania w Łodzi (po kościele św. Trójcy). Obecnie rzymskokatolicki kościół oo. jezuitów przy ulicy Sienkiewicza 60 w Łodzi.
Zbór Łódź-Górna Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego – jeden z dwóch zborów adwentystycznych w Łodzi (obok Łódź-Widzew), działający w dzielnicy Górna, należący do okręgu łódzkiego diecezji wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.
Pastorem zboru jest kazn. Mirosław Karauda.
Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się w Łodzi, przy ulicy Nawrot 27.
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10:00 i czwartek o godzinie 18:00.
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi (potocznie nazywany Białym kościołem) położony jest w dzielnicy Górna na rogu ulic Rzgowskiej i Władysława Broniewskiego. Jest miejscem spotkań i modlitw rzymskokatolickiej parafii pw. Przemienienia Pańskiego.