Aleja Politechniki - Atrakcje

0

Strony

Aleja Politechniki w Łodzi – ulica w Łodzi, mająca około 2,3 km długości, położona w dzielnicy Górna oraz (odcinek Radwańska – Wróblewskiego) w dzielnicy Polesie. Zaczyna się przy skrzyżowaniu z ulicą Radwańską (jako przedłużenie ul. Żeromskiego), zaś kończy się rondem Lotników Lwowskich.
Łódź, Walerego Wróblewskiego 38
Muzeum Papieru i Druku w Łodzi – muzeum zlokalizowane w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.
Łódź, Wólczańska 215
Fabryka Schweikerta – budynek byłej fabryki należącej do rodziny Schweikertów, mieszczący się przy ulicy Wólczańskiej 215 w Łodzi.
Park im. ks. bp. Michała Klepacza (dawniej Park. im. St. Worcella) - znajduje się w Łodzi pomiędzy ulicą Wólczańską, Skorupki i al. Politechniki, na terenie dzielnicy Polesie (tuż obok hali sportowej oraz pawilonu Międzynarodowych Targów Łódzkich). Powierzchnia 3,3 ha.
Łódź, Wólczańska 243A
Willa Hüffera – położona przy ulicy Wólczańskiej 243a w Łodzi, w obrębie parku Skrzywana budynek willowy przy Fabryce Wyrobów Dzieżganych i Pończoch Hüffera.
Łódź, Skorupki 10/12
Willa Józefa Richtera przy ulicy Skorupki 10/12 (dawna ulica Placowa) w Łodzi.
Ulica Czerwona w Łodzi, to krótka, licząca 305 metrów ulica, łącząca Piotrkowską z ulicą Wólczańską. Znajduje się na granicy dzielnic Górna i Śródmieście.
Łódź, Księdza Harcmistrza Ignacego Skorupki 6/8
Willa Reinholda Richtera przy ulicy I. Skorupki 6/8 w Łodzi. Willa zbudowana została według projektu Ignacego Stebelskiego w latach 1903-1904. Zaprojektowana została na wzorach niemiecko-angielskich dla Reinholda Richtera. Obecnie mieści się tutaj Rektorat Politechniki Łódzkiej.
Łódź, Księdza Harcmistrza Ignacego Skorupki 21
Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi – hala widowiskowo-sportowa w Łodzi przy ul. ks. Skorupki 21. Hala Sportowa, nazywana również „Pałacem Sportu”, została wybudowana w 1957 według projektu inżyniera Włodzimierza Prochaski z Politechniki Gdańskiej.
Łódź, Piotrkowska 279/283
Kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza – kościół w Łodzi, przy Piotrkowskiej 283. Świątynia została wzniesiona w latach 1909–1928. Z inicjatywą wybudowania nowego kościoła i podzielenia dotychczasowej parafii wystąpił I pastor Parafii św. Jana – ks. Wilhelm Piotr Angerstein.
Park im. Tadeusza Rejtana (zwany także "Park Nowe Rokicie" oraz, nieprawidłowo "Parkiem Skrzywana") – mieści się w Łodzi pomiędzy ulicą Piękną, Rejtana, Felsztyńskiego i al. Politechniki. Dawny cmentarz ewangelicko-augsburski. Powierzchnia 7,0 ha.
Łódź, Piotrkowska 282
Centralne Muzeum Włókiennictwa – muzeum włókiennictwa mieszczące się w Białej Fabryce Geyera w Łodzi.
Łódź, Wólczańska 199
Willa Zygmunta Richtera położona przy ul. Wólczańskiej 199 w Łodzi.
Łódź, Piotrkowska 280
Łódź, Piotrkowska 282
Biała Fabryka to nazwa budynku Ludwika Geyera przy ulicy Piotrkowskiej 282 w Łodzi.
Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi
Łódź, Tadeusza Rejtana 12
Cmentarz ewangelicko-reformowany w Łodzi znajduje się przy ulicy Rejtana 12 i powstał w 1904 roku. Właścicielem jest parafia przy ul. Radwańskiej 37. Nekropolia zajmuje niewielki obszar, sąsiadujący z terenem po dawnym cmentarzu luterańskim (obecnie park im. T. Rejtana).
Pałac braci Karola i Emila Steinertów znajduje się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 272 a i b.

Strony