Willa przy Niecałej 2 - Religia

Strony

Sanok, Szkolna 20
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Sanoku – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie podkarpackim diecezji krakowsko-częstochowskiej. Msze św. sprawowane są w niedziele i święta o godz. 10.30.
Sanok, Jagiellońska
Stary cmentarz żydowski w Sanoku, zwany też Okopisko – nieistniejący kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Sanok.
Sanok, pl. św. Michała
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku − neoromańska świątynia parafii rzymskokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku mieszcząca się przy placu św. Michała, potocznie zwana Farą.
Stary cmentarz w Sanoku – nieistniejący, wyznaniowy, rzymskokatolicki cmentarz grzebalny kościoła pw. Michała Archanioła w Sanoku.
Sanok, Franciszkańska 5
Synagoga Jad Charuzim w Sanoku (z hebr. Sprawna Ręka bądź Zręczna Dłoń) – synagoga znajdująca się w Sanoku przy ulicy Franciszkańskiej 5. Jest położona tuż obok klasztoru franciszkańskiego. Jest jedną z dwóch zachowanych, wolno stojących synagog w mieście.
Sanok, Franciszkańska 7
Kościół i klasztor Franciszkanów w Sanoku − neoromański kościół i zespół klasztorny w Sanoku. Podlega franciszkańskiej Prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie
Sanok, Franciszkańska 7
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Pocieszenia w Sanoku – rzymskokatolicka parafia z siedzibą w Sanoku, należąca do dekanatu Sanok I diecezji przemyskiej. Parafia istnieje w Kościele i klasztorze Franciszkanów w Sanoku. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Sanoka, Błonie.
Sanok, Rynek10 10
Mała Synagoga w Sanoku, zwana też Sadogórska lub Dom Modlitwy – synagoga w Sanoku. Budynek jest zlokalizowany pod adresem Rynek 10. Jego elewacja frontowa wychodzi na Rynek, zaś tylna jest położona od ulicy Zamkowej (w przeszłości naprzeciwko nieistniejącej obecnie głównej synagogi).
Sanok, Cerkiewna 6
Synagoga w Sanoku – była synagoga znajdująca się w Sanoku przy ulicy Cerkiewnej 6. Synagoga została zbudowana pod koniec XIX wieku. Była to kamienica z prywatną kaplicą żydowską (salą modlitwy). Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę.
Sanok, Rymanowska 1
Cmentarz Centralny w Sanoku – cmentarz komunalny w Sanoku złożony jest z kilku części. Jako pierwsza została założona obecna część „Matejki Stary”, w późniejszym czasie ustanowiono pobliską teren obecnie pod nazwą część „Rymanowski Stary”.
Sanok, Zamkowa 16
Kamienica przy ul. Zamkowej 16 w Sanoku – budynek położony przy ulicy Zamkowej 16 w Sanoku.
Cerkiew katedralna Świętej Trójcy w Sanoku – katedra prawosławna. Główna świątynia diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz siedziba miejscowej parafii (w dekanacie Sanok). Sobór mieści się przy ulicy Zamkowej 16.
Sanok, Lipińskiego
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku − świątynia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku. Mieści się w dzielnicy Posada Olchowska, przy ulicy Lipińskiego.
Sanok, Kiczury / Głogowa
Nowy cmentarz żydowski w Sanoku – położony jest w dzielnicy Śródmieście w obrębie ulic Kiczury i Głogowej. Jest to jeden z dwóch, obok starego cmentarza żydowskiego, cmentarz żydowski w tym mieście.
Kościół Chrystusa Króla w Sanoku – świątynia parafii Chrystusa Króla w Sanoku. Mieści się w dzielnicy Sanoka, Wójtostwo, przy głównym trakcie, ulicy Jana Pawła II.
Kościół z Bączala Dolnego – drewniany, zabytkowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa, wybudowany najpóźniej w 1667 roku w Bączalu Dolnym koło Jasła, od lat 70. XX wieku stoi w MBL w Sanoku.
Cerkiew św. Onufrego z Rosolina – greckokatolicka drewniana cerkiew, wzniesiona we wsi Rosolin. Obecnie znajduje się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, w sektorze bojkowskim.
Cerkiew Narodzenia NMP z Grąziowej – drewniana cerkiew greckokatolicka, zbudowana w Grąziowej, przeniesiona w 1968 do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, umieszczona w sektorze bojkowskim.

Strony