Gmina Komańcza - Religia

Cerkiew Opieki Matki Boskiej w Komańczy - cerkiew greckokatolicka w Komańczy, w województwie podkarpackim.
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Komańczy – aktualnie istniejąca cerkiew prawosławna w Komańczy. Świątynia parafialna. Należy do dekanatu Sanok diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Położona na podkarpackim Szlaku Architektury Drewnianej.
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Rzepedzi - drewniana cerkiew z 1824, obecnie wykorzystywana wspólnie przez katolików obrządku łacińskiego i bizantyjskiego.
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Szczawnem – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Spotkania Pańskiego w Morochowie, w dekanacie Sanok diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Klasztor Nazaretanek w Komańczy funkcjonuje od maja 1928 roku. Powstał jako Dom Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu na terenie diecezji przemyskiej. Na początku 1927 r w wynajętym domu zamieszkało 5 sióstr, zajmując się głównie parafialnym kościołem i zakrystią.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Turzańsku – drewniana filialna cerkiew prawosławna (w swoich dziejach służyła też grekokatolikom i rzymskokatolikom), wzniesiona w latach 1801-1803.
Cerkiew św. Dymitra w Radoszycach – drewniana cerkiew greckokatolicka z 1868. Obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pw. Matki Bożej Wspomożycielki należący do parafii w Komańczy.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Kulasznem – drewniana cerkiew greckokatolicka z pocz. XX wieku, wzniesiona na miejscu wcześniejszej. Spłonęła w pożarze w 1974, została odbudowana ponownie z przeznaczeniem na kościół rzymskokatolicki, ale przy zachowaniu specyfiki architektury cerkiewnej.
Cerkiew św. Onufrego w Wisłoku Wielkim, obecnie kościół katolicki pod tym samym wezwaniem – dawna cerkiew greckokatolicka w Wisłoku Wielkim, wzniesiona między 1850 a 1853.
Cmentarz żydowski w Woli Michowej – został założony w XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 0,3 ha na której zachowało się około dziesięciu (według innych źródeł około trzydziestu) nagrobków z napisami w języku hebrajskim, spośród których najstarszy pochodzi z 1780 roku.
Cerkiew św. Mikołaja w Smolniku – dawna łemkowska cerkiew greckokatolicka. Obecnie używana jako kościół filialny parafii rzymskokatolickiej w Nowym Łupkowie.