Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła – gotycki drewniany kościół usytuowany w miejscowości Haczów pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św.
Kościół pw. Wszystkich Świętych - gotycki, drewniany kościół usytuowany we wsi Blizne z połowy XV wieku, wpisany wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie – kościół rzymskokatolicki, barokowy stojący na ziemi brzozowskiej. Zbudowany został w latach 1676-1686, a konsekrowany był w 1688 r. Dwie wieże pochodzą z lat 1718-1724. Jest murowany z cegły i kamienia oraz potynkowany.
Na pograniczu Starej Wsi i Brzozowa, około 1772 roku konfederaci barscy stoczyli bitwę z oddziałami rosyjskimi. Poległych pochowano we wspólnej mogile. Na jej miejscu, około 1825 roku, ksiądz Józef Sacher, jezuita ze Starej Wsi, ufundował obelisk.
Cmentarz żydowski w Brzozowie – kirkut, założony w I poł. XIX wieku. Mieści się przy ulicy Cegłowskiego i ma powierzchnię 0,36 ha. Podczas okupacji teren kirkutu był miejscem egzekucji brzozowskich Żydów dokonywanych przez nazistów. Hitlerowcy również zdewastowali kirkut.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Jasienicy Rosielnej – parafia rzymskokatolicka w Jasienicy Rosielnej, w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Domaradz.
Cerkiew św. Mikołaja w Grabówce – filialna cerkiew ukraińska greckokatolicka, znajdująca się w Grabówce. Cerkiew należała parafii greckokatolickiej w Lalinie.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża św. w Warze – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Warze, w gminie Nozdrzec, w powiecie Brzozowskim, w województwie podkarpackim.
Cerkiew śś. Kosmy i Damiana w Jabłonicy Polskiej – dawna murowana cerkiew greckokatolicka w Jabłonicy Polskiej, obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Zwiastowania NMP.
Parafia pw. Świętego Michała Archanioła i Świętej Anny w Dydnii - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Grabownica. Erygowana w 1482. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 145.
Cerkiew św. Michała w Siedliskach - drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Siedliskach.
Cerkiew została zbudowana w 1866, a odnowiona w 1914. W 1893 zmieniła wezwanie z Podwyższenia krzyża Świętego na Św. Michała.