Gmina Sanok - Religia

Strony

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Strachocinie − neogotycki kościół w Strachocinie. W świątyni funkcjonuje parafia św. Katarzyny w ramach Dekanatu Jaćmierz.
Trepcza, Środkowa 41
Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trepczy, należy do diecezji przemyskiej, dekanat sanocki od roku 1973.
Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Trepczy – dawna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Trepczy.
Cerkiew Świętej Trójcy w Międzybrodziu – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Międzybrodziu na turystycznym Szlaku Ikon. Obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pod tym samym wezwaniem, należący do parafii w Trepczy.
Cerkiew św. Jerzego w Lalinie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Lalinie.
Parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pisarowcach – należy do diecezji przemyskiej, dekanat sanocki od roku 1986.
Zespół cerkiewny w Dobrej Szlacheckiej – składa się z dwóch obiektów:
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Czerteżu – drewniana greckokatolicka cerkiew bojkowska, jedna z kilku cerkwi tego typu na terenie Polski. Została wzniesiona w 1742.
Cerkiew Soboru NMP w Hłomczy – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Hłomczy. Została zbudowana (w miejscu starszej drewnianej cerkwi, wizytowanej w 1836 przez biskupa Snihurskiego) w 1859, odnowiona w 1910.
Cerkiew św. Jerzego w Jurowcach – drewniana greckokatolicka cerkiew parafialna , znajdująca się w Jurowcach, w gminie Sanok.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Falejówce − neogotycki kościół w Falejówce. Kościół został wybudowany w latach 1908–1914, zaś końcowe prace przy nim zrealizowano w 1927. Architektem był Wilhelm Szomek z Sanoka.
Cerkiew św. Jana Chrzciciela w Tyrawie Solnej – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Tyrawie Solnej.
Cerkiew Narodzenia NMP w Łodzinie – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Łodzinie. Cerkiew została wybudowana w 1743. Wewnątrz kompletny ikonostas. Świątynię remontowano w 1875 roku (z tego czasu m.in. ikonostas). Cerkiew należała do parafii greckokatolickiej w Hłomczy.
Kościół św. Antoniego w Lisznej – świątynia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Lisznej.

Strony