Warszawa - Place

Strony

Rynek Starego Miasta – prostokątny plac o wymiarach 90 na 73 metrów na warszawskim Starym Mieście. Z rynku wychodzi osiem ulic (z każdego rogu po dwie, prostopadle do siebie): Celna, Jezuicka, Kamienne Schodki, Krzywe Koło, Nowomiejska, Wąski Dunaj, Zapiecek i Świętojańska.
Rynek Nowego Miasta w Warszawie – plac w Warszawie położony pośrodku Nowego Miasta.
Rynek Mariensztacki — plac w warszawskiej dzielnicy Śródmieście na osiedlu Mariensztat, położony w pobliżu placu Zamkowego.
Plac Bankowy (w latach 1951–1989 plac Dzierżyńskiego) – jeden z głównych placów Warszawy.
Plac Teatralny – rozległy plac w Warszawie, rozpostarty pomiędzy fasadą Teatru Wielkiego a ulicą Senatorską.
Bazar Różyckiego - bazar w Polsce, znajdujący się na warszawskiej Pradze Północ. Założony pod koniec XIX wieku przez Juliana Józefa Różyckiego na obszarze zajmowanym wcześniej przez targowiska.
Plac Zamkowy w Warszawie – plac w Warszawie, w Śródmieściu, na granicy Starego Miasta i Śródmieścia Północnego, wytyczony w latach 1818–1821 według projektu Jakuba Kubickiego w miejscu wcześniej istniejących zabudowań w postaci Bramy Krakowskiej, miejskich murów obronnych i zabudowy przylegającej do
Plac Grzybowski w Warszawie – trójkątny plac położony w Warszawie w dzielnicy Śródmieście. Położony jest pomiędzy ulicami Twardą i Bagno a Grzybowską i Królewską.
Warszawa, pl. Trzech Krzyży
Plac Trzech Krzyży w Warszawie – plac w Warszawie, w Śródmieściu, w ciągu Traktu Królewskiego, u wylotu Nowego Światu, ul. Książęcej, Bolesława Prusa, Wiejskiej, Alej Ujazdowskich, ul.
Plac Za Żelazną Bramą (plac Żelaznej Bramy) – plac w Warszawie położony na terenie Śródmieścia Północnego, obok Hal Mirowskich, pl. Mirowskiego i Ogrodu Saskiego.
Plac Na Rozdrożu – plac w Śródmieściu Warszawy.
Plac Defilad – plac w Śródmieściu Warszawy. Plac znajduje się po zachodniej stronie ulicy Marszałkowskiej. Ograniczają go: od północy ulica Świętokrzyska, od południa Aleje Jerozolimskie, od wschodu ulicy Marszałkowska, a od zachodu ulica Emilii Plater.
Plac Powstańców Warszawy w Warszawie – jeden z głównych placów w dzielnicy Śródmieście.
Warszawa, pl. Unii Lubelskiej
Plac Unii Lubelskiej – plac w postaci ronda położony w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy granicy z Mokotowem. Położony jest na styku ulic: od północy: ul. Polna, Marszałkowska, al. Jana Christiana Szucha od wschodu: ul. Bagatela od południa: ul. Puławska, ul. Klonowa
Plac Artura Zawiszy – plac w Warszawie w dzielnicy Ochota u zbiegu ulic: Alej Jerozolimskich, Raszyńskiej, Grójeckiej i Towarowej.
Plac Zbawiciela w Warszawie (do 1901 Rotunda) – plac gwiaździsty w Warszawie, w Śródmieściu, w Śródmieściu Południowym, klasycystyczny, wytyczony w latach 1767–1768 w ciągu ulicy Marszałkowskiej jako jeden z placów Osi Stanisławowskiej.
Plac Sokratesa Starynkiewicza – plac w Warszawie w dzielnicy Ochota. Nazwany dla upamiętnienia Sokratesa Starynkiewicza pełniącego obowiązki prezydenta Warszawy w latach 1875-1892.
Warszawa, pl. Krasińskich
Plac Krasińskich znajduje się w Warszawie, u zbiegu ulic Długiej i Miodowej. Obok niego położony jest Ogród Krasińskich. Znajduje się na nim Pomnik Powstania Warszawskiego.
Warszawa, pl. Piłsudskiego
Plac marsz. Józefa Piłsudskiego − plac znajdujący się się w Śródmieściu Warszawy, pomiędzy Ogrodem Saskim a ulicami Moliera, Królewską i Ossolińskich.
Plac Konstytucji – plac w Śródmieściu Warszawy.

Strony