Łódzkie - Place

Łódź, Stary Rynek
Stary Rynek – plac w środkowo-północnej części Łodzi.
Łódź, Czerwony Rynek
Czerwony Rynek w Łodzi – teren bogaty w punkty handlowe i usługowe oraz dwa place targowe. Położony po wschodniej stronie ulicy Rzgowskiej, między ulicami Leczniczą a Broniewskiego.
Plac Stu Straconych (przed wojną Plac Stodół) w Zgierzu – miejsce publicznej egzekucji 100 Polaków (96 mężczyzn i 4 kobiet) wykonanej 20 marca 1942 roku, największej na obszarze "Kraju Warty".
Plac Niepodległości w Łodzi - plac znajdujący się na południowym końcu ulicy Piotrkowskiej. Do placu dochodzą oprócz tego ulice: Pabianicka, Rzgowska, Sieradzka, Skargi i Zarzewska.
Łódź, Plac Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 11
Plac im. gen. Henryka Dąbrowskiego – plac w centrum w Łodzi, w dzielnicy Śródmieście, ograniczony ulicami Sterlinga, Jaracza i Narutowicza.
Plac Zwycięstwa w Łodzi, poprzednia nazwa Wodny Rynek – jeden z najstarszych łódzkich placów. Plac jest otoczony ulicami: Wodną (od wschodu) i Targową (od zachodu).
Rynek w Skierniewicach – główny rynek w Skierniewicach – zachował do dziś średniowieczny układ urbanistyczny.
Plac im. Władysława Reymonta (d. Rynek Geyera, Górny Rynek) w Łodzi – plac w Łodzi; znajduje się po parzystej stronie ulicy Piotrkowskiej, zaraz po numerze 286 w dzielnicy Górna (obszarze Górniak).
Łódź, pl. Wolności
Plac Wolności – centralny plac Łodzi, położony u północnego wylotu ul. Piotrkowskiej. Wytyczony został w 1823 roku jako rynek zakładanej wówczas osady sukienniczej "Nowe Miasto", na skrzyżowaniu traktu Piotrkowskiego biegnącego z północy na południe i ul.
Skwer im. Henryka Dubaniewicza (potocznie Skwer Dubaniewicza, dawniej Skwer Młodości) – obszar zieleni miejskiej położonej w Łodzi w dzielnicy Górna między ulicami Paderewskiego, Strycharską, Ciołkowskiego, a Zakopiańską. Powierzchnia skweru wynosi około 5 hektarów.
Plac Kościelny w Łodzi – plac położony w najstarszej części Łodzi.
Plac Norberta Barlickiego – plac o powierzchni 1,67 ha, położony w środkowej części Łodzi na osiedlu Stare Polesie, przy ulicach Małej, Żeromskiego i Zielonej.