Podkarpackie - Place

Strony

Rynek w Sanoku – kwadratowy rynek w centrum Sanoka.
Rynek Starego Miasta jest w centrum starówki Rzeszowa. Wychodzi z niego wiele ulic (Kopernika, Słowackiego, Kościuszki, Baldachówka, Przesmyk). W jego obrębie znajduje się wiele sklepików, a przede wszystkim kawiarenek. Odbywają się na nim liczne uroczystości i festiwale miejskie.
Rzeszów, Plac Wolności
Plac Wolności dawniej Rynek Nowego Miasta, Nowy Rynek (niem. Neuer Ring) znajduje się w centrum miasta na trasie przelotowej Alei Piłsudskiego, jest historycznym placem Rzeszowa, powstałym na skutek wybudowania osiedla handlowego tzw. Nowego Miasta (nie mylić z ob.
Ratusz w Lubaczowie – budynek mieszczący się w zachodniej pierzei rynku w Lubaczowie, obecnie zamienionego na park. Jest to budowla z 1889, murowana dwukondygnacyjna. Posiada wieżyczkę zegarową. Na wieżyczce znajduje się balkon.
Zaklików, Plac Henryka Sienkiewicza
Plac Antoniego Surowieckiego w Tarnobrzegu, dawniej Plac Republiki Tarnobrzeskiej - plac znajdujący się w centralnej części miasta. Głównym punktem placu jest fontanna z 2003 r. oraz pomniki: Juliusza Tarnowskiego oraz Hieronima Dekutowskiego.

Strony