Kujawsko-pomorskie - Place

Strony

Toruń, Rynek Staromiejski
Rynek Staromiejski – centralny punkt Starego Miasta, główny plac Torunia – o kształcie zbliżonym do kwadratu (105 na 109 m).
Toruń, Nowe Miasto, Rynek Nowomiejski
Rynek Nowomiejski w Toruniu – centralny punkt toruńskiego Nowego Miasta, rozplanowany w 1264 r. wraz lokacją miasta. Jest to kwadratowy plac o wymiarach około 95 × 95 m, przy czym pierzeje mają długość ok. 70 m, a boki są usytuowane ukośnie względem głównych stron świata.
Bydgoszcz, Stare Miasto, Stary Rynek
Stary Rynek – prostokątny (ok. 100 x 125 m), główny plac miejski w Bydgoszczy usytuowany w pobliżu ścisłego centrum miasta. Przechodzi przez niego 18. południk długości geograficznej wschodniej. Przy rynku znajduje się ratusz, a nieopodal - katedra.
Rybi Rynek – plac w obrębie Starego Miasta w Bydgoszczy, nad Brdą.
Stary Rynek jest jednym z najważniejszych placów Śródmieścia we Włocławku. Przeważająca część zabudowy pochodzi z XIX wieku. Plac objęty jest lokalnym programem rewitalizacji.
Plac Weyssenhoffa – plac położony w Śródmieściu Bydgoszczy.
Plac Wolności (dawniej Nowy Rynek) – od ponad stu lat jeden z najbardziej ruchliwych placów Włocławka. Ma kształt prostokąta o wymiarach około 160×130 metrów. Usytuowany jest u zbiegu 8 ulic, w samym sercu Śródmieścia.
Plac Świętej Katarzyny w Toruniu – plac miejski w Toruniu, położony w sąsiedztwie Nowego Miasta. Jego głównym akcentem architektonicznym jest kościół św. Katarzyny.
Plac Rapackiego – plac miejski znajdujący się na zachodnich obrzeżach zespołu staromiejskiego w Toruniu. Od wschodu sąsiaduje z kamienicami przy ulicy Fosa Staromiejska (w tym tzw. Łukiem Cezara), od północy przy placu stoi gmach dawnego Banku Rzeszy.
Plac Teatralny – plac położony w centrum Bydgoszczy.
Parafia św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim jest jedną z 7 parafii leżącą w granicach dekanatu rogowskiego. Kościół parafialny zbudowany w 1840 roku w stylu późńoklasycystycznym, rozbudowany w latach 1922-1924 o transept, wieżę i apsydę. Mieści się przy Placu Wolności.

Strony