Zachodniopomorskie - Place

Strony

Szczecin, Rynek Sienny
Rynek Sienny w Szczecinie – główny plac staromiejski w formie rynku w dzielnicy Śródmieście na osiedlu Stare Miasto. Plac otaczają ulice Sienna oraz Mściwoja II, do placu dochodzi również ulica Osiek. Nazwa rynku pochodzi od siana, którym tam handlowano.
Rynek Staromiejski w Stargardzie (d. Markt) - jeden z głównych placów miasta, stanowi centrum życia lokalnego od połowy XIII wieku.
Police, Plac Bolesława Chrobrego
pl. Bolesława Chrobrego w Policach – główna część Starego Miasta w Policach. Znajduje się tu punkt początkowy szlaku Polickiego PTTK.
Plac Jakuba Wujka – rozległy plac na szczecińskim Pogodnie. Otoczony willami o zróżnicowanej architekturze, jest obecnie miejscem rekreacji i wypoczynku okolicznych mieszkańców.
Plac Lotników – jeden z głównych placów śródmieścia Szczecina. Na środku placu Lotników, który jest przestrzenią dla pieszych, znajduje się Pomnik Bartolomeo Colleoniego, włoskiego kondotiera.
Plac Rodła – główny węzeł komunikacji miejskiej w Szczecinie. Położony jest w Dzielnicy Śródmieście w Centrum. Przez plac prowadzą Al. Wyzwolenia i Al. marsz. Józefa Piłsudskiego. Często błędnie "przeciągany" do ul.
Plac Orła Białego (niem. Rossmarkt) - plac na szczecińskim Starym Mieście, znany historycznie jako Rynek Koński (Roßmarkt), bowiem w jego połudnowo-zachodniej części już w średniowieczu, znajdował się młyn koński.
Plac Grunwaldzki – najokazalszy plac gwiaździsty w Szczecinie. Położony w dzielnicy Śródmieście, na osiedlu Centrum.
Plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II – szeroki zieleniec znajdujący się na północ od gmachu szczecińskiego Urzędu Miejskiego ograniczony ulicami Ogińskiego, Szymanowskiego i Moniuszki. Od północnego zachodu przechodzi w Park Kasprowicza.
Plac Żołnierza Polskiego - jeden z głównych placów Szczecina, znajdujący się na północnej granicy Starego Miasta. Plac posiada kształt wydłużonego prostokąta, do niego dochodzą aleja Papieża Jana Pawła II (dawna al. Jedności Narodowej), aleja Wyzwolenia i aleja Niepodległości, ul. Tkacka, ul.

Strony