Świdnica - Religia

Świdnica, Plac Pokoju
Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej w Świdnicy - zabytkowy budynek sakralny wybudowany na mocy porozumień traktatu westfalskiego, zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią. Należy do świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Baszta Strzegomska wraz z przylegającymi zabudowaniami dawnego kościoła św. Barbary to zespół zabytkowy mieszczący się w Świdnicy. Zespół kościoła wraz z basztą strzegomską mieści się przy ul. Basztowej 2. Jest to dawna kaplica połączona z basteją Bramy Strzegomskiej z 1750 roku.
Świdnica, pl. Pokoju 5
Parafia Świętego Antoniego z Padwy w Świdnicy – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie dolnośląskim diecezji wrocławskiej. Msze św. sprawowane są w niedzielę o godzinie 11.30. Na stanowisku proboszcza następuje wakat.
Świdnica, Waleriana Łukasińskiego 49
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy w Świdnicy — prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Waleriana Łukasińskiego 49, na terenie cmentarza komunalnego.
Świdnica, Bohaterów Getta 22
Synagoga w Świdnicy – gminny dom modlitwy znajdujący się w Świdnicy, w kamienicy przy ulicy Bohaterów Getta 22.
Świdnica, Kotlarska 17-21
Zespół poklasztorny urszulanek znajduje się w Świdnicy.
Świdnica, Kotlarska 17-21
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Świdnicy Śląskiej znajduje się w dekanacie świdnickim zachodnim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1946 r. Jej proboszczem jest o.paulin Samuel Pacholski. 26 sierpnia 2012 parafia została przekazana ojcom Paulinom.
Świdnica, Zamkowa 6
Telefon: +48 74 853 52 60
Zespół poklasztorny kapucyński w Świdnicy – zespół zabudowań znajduje się przy Zamkowej. W skład zabudowań wchodzi klasztor, wybudowany w 1680, oraz kościół św. Antoniego wybudowany w latach 1682-1688.
Świdnica, Generała Ignacego Prądzyńskiego
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – świdnicki kościół parafialny mieszczący się na Osiedlu Młodych przy ul. generała Ignacego Prądzyńskiego.
Świdnica, Westerplatte 4
Kościół Świętego Krzyża w Świdnicy - mieści się przy ul. Westerplatte. Kościół wraz z przyległościami tworzy zespół poklasztorny Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą. Zespół składa się ze wspomnianego kościoła oraz komandorii Krzyżowców.
Świdnica, Jagiellońska 3
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Świdnicy – zbór adwentystyczny w Świdnicy, należący do okręgu dolnośląskiego diecezji zachodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP. Świdnicki zbór adwentystyczny został założony w 1907 r.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Świdnicy znajduje się w dekanacie świdnickim wschodnim w diecezji świdnickiej. Była erygowana 29 czerwca 2004 w. Jej proboszczem jest ks. Tomasz Zając.
Świdnica, Przyjaźni 2/4
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Świdnica-Wschód diecezji świdnickiej. Znajduje się w dzielnicy Kraszowice.
Świdnica, Kazimierza Wielkiego 50
Parafia Ducha Świętego Świdnicy znajduje się w dekanacie świdnickim zachodnim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1991 r.