Powiat nowosądecki - Atrakcje

Strony

Zamek w Muszynie – ruiny średniowiecznego zamku w Muszynie w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim.
Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Przydonicy – drewniana świątynia w Przydonicy w województwie małopolskim, w diecezji tarnowskiej. Jest jednym z zabytków na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego.
Zamek w Rożnowie – kompleks zabytkowych obiektów obronnych nad Dunajcem we wsi Rożnów w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim, obejmujący ruiny średniowiecznego zamku rycerskiego, pierwotnie z XIV wieku (tzw. zamek górny), i renesansowe fortyfikacje z XVI wieku (tzw. zamek dolny).
Kościół parafialny pw. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu – kościół romański z przełomu XI/XII w. Jeden z najstarszych w Małopolsce. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo małopolskie (pol.). 30 września 2014. .
Krynica-Zdrój, Bulwary Dietla 4
Białowodzka Góra (616 m) – zalesiony szczyt wznoszący się stromymi stokami nad Dunajcem. Dwie kulminacje Białowodzkiej Góry – Zamczysko (608 m n.p.m.) i Rozdziele (616 m n.p.m.) – są najdalej wysuniętym na wschód fragmentem Pasma Łososińskiego.
Krynica-Zdrój, Bulwary Dietla 2/1
Parafia św. Stanisława BM w Zabrzeży – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie łąckim w Polsce. Proboszczem Zabrzeży od roku 1982 jest ks. Józef Kasiński. Jest on jedynym kapłanem w parafii.
Zamek w Rytrze – ruiny średniowiecznego zamku na wzgórzu koło wsi Rytro w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim.
Ratusz w Grybowie – niewielki prostokątny budynek usytuowany jest w północnej pierzei wydłużonego, pochyłego grybowskiego rynku, przy ruchliwej drodze przelotowej Gorlice–Nowy Sącz. Ratusz jest wbudowany między zabytkowe kamienice.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Polanach - drewniana cerkiew greckokatolicka, obecnie kościół rzymskokatolicki z zachowanym kompletnym wyposażeniem, włącznie z ikonostasem.
Ostra (834 m) – szczyt w bocznym grzbiecie Pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Bukowcu – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie cieżkowickim w Polsce. Proboszczem Bukowca od roku 2009 jest ks. Jakub Rozum.

Strony