Kamienica przy Siennej 9 - Kościoły

Strony

Kraków, Plac Mariacki / Mały Rynek 8
Kościół św. Barbary – gotycki kościół rzymskokatolicki między Placem Mariackim a Małym Rynkiem na Starym Mieście w Krakowie. Położony obok kościoła Mariackiego. Do kościoła od strony południowej przylega dominujący na Małym Rynku budynek kurii prowincjalnej Prowincji Polski Południowej Jezuitów.
Kraków, Plac Mariacki / Rynek Główny
Kościół archiprezbiterialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwany także kościołem Mariackim – jeden z największych i najważniejszych, po Katedrze Wawelskiej, kościołów Krakowa, od 1962 posiadający tytuł bazyliki mniejszej. Należy do najbardziej znanych zabytków Krakowa i Polski.
Kościół Świętej Trójcy – zabytkowy kościół położony na Starym Mieście w Krakowie, przy ul. Stolarskiej 12, połączony z konwentem dominikanów.
Kraków, Rynek Główny
Kościół św. Wojciecha – kościół znajdujący się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwotnie romański, w XVII i XVIII wieku przebudowany w stylu barokowym.
Kraków, Szpitalna 12
Kościół św. Tomasza Apostoła – barokowy kościół duchaczek, znajdujący się na rogu ulic Szpitalnej i św. Tomasza w Krakowie.
Kraków, Mikołajska 21
Kościół Matki Boskiej Śnieżnej – kościół dominikanek, znajdujący się przy ul. Mikołajskiej 21 w Krakowie. Zwany jest też na Gródku.
Kraków, Szpitalna 24
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny (Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy) – prawosławna cerkiew parafialna znajdująca się w Krakowie na Starym Mieście, w kamienicy przy ulicy Szpitalnej 24.
Kraków, Poselska 21
Kościół św. Józefa – zabytkowy krakowski kościół bernardynek znajdujący się na Starym Mieście przy ul. Poselskiej 21.
Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty – zabytkowy kościół rzymskokatolicki sióstr prezentek znajdujący się przy ulicy św. Jana 7 w Krakowie. Jest sanktuarium Matki Bożej od Wykupu Niewolników, Matki Bożej Wolności, Matki Bożej Świętojańskiej.
Kraków, Franciszkańska 2
Kościół św. Franciszka z Asyżu i przylegający do niego klasztor franciszkanów – kompleks sakralny znajdujący się w Krakowie przy ulicy Franciszkańskiej 2. Kościół, jako jeden z pierwszych w Krakowie, został wyróżniony 23 lutego 1920 roku tytułem bazyliki mniejszej.
Kraków, pl. Św. Ducha 2
Kościół Świętego Krzyża – zabytkowy, gotycki kościół rzymskokatolicki na krakowskim Starym Mieście, we wschodniej części placu Ducha Świętego, między Teatrem im. Juliusza Słowackiego, a ul. św. Krzyża.
Kraków, Grodzka 52a
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – parafialny kościół rzymskokatolicki położony przy ulicy Grodzkiej 52a, w Krakowie.
Kraków, Wiślna 11
Cerkiew św. Norberta – zabytkowa cerkiew greckokatolicka znajdująca się przy ul. Wiślnej 11, w Krakowie. Wzniesiona w latach 1636-1643 w stylu barokowym jako Kościół św. Norberta, przeznaczony dla sióstr norbertanek.
Kraków, Grodzka 56
Kościół Świętego Andrzeja – zabytkowy, w stylu romańskim, kościół rzymskokatolicki na krakowskim Starym Mieście, przy ulicy Grodzkiej 56.
Kraków, św. Marka 10
Kościół św. Marka – zabytkowy, gotycki kościół rzymskokatolicki na rogu ul. Sławkowskiej i ul. św. Marka w Krakowie.
Kraków, Pijarska 2-4
Kościół Przemienienia Pańskiego – zabytkowy kompleks sakralny, wraz z przylegającym do niego klasztorem pijarów, przy ulicy Pijarskiej 2 w Krakowie.
Kraków, Plac Szczepański
Kościół pod wezwaniem św. św. Macieja i Mateusza – kościół dawniej znajdujący się w Krakowie, w obrębie Starego Miasta, w północno-wschodniej części dzisiejszego placu Szczepańskiego.
Kraków, Kopernika 9
Kościół św. Mikołaja – zabytkowy, barokowy kościół rzymskokatolicki znajdujący się przy ul. Kopernika 9 w Krakowie.
Kraków, św. Anny 13
Kościół św. Anny – zabytkowa kolegiata rzymskokatolicka położona jest przy ulicy św. Anny 13 w Krakowie, Jest kościołem akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego, położonym w sąsiedztwie Collegium Medicum i Collegium Maius.
Kraków, Grodzka 58
Kościół św. Marcina – zabytkowy kościół ewangelicki w Krakowie przy ul. Grodzkiej 58. Znajduje się w nim siedziba krakowskiej parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz Ewangelicko-Reformowanej. Od stycznia 2007 w kościele w każdą niedzielę o godzinie 13.00 odbywają się również msze mariawickie.

Strony