Gmina Ożarów Mazowiecki

0

Gmina Ożarów Mazowiecki - gmina miejsko-wiejska w powiecie warszawski zachodnim, w województwie mazowieckim.

Warto zobaczyć

Ożarów Mazowiecki, Poznańska 183
Telefon: +48227221088
Parafia Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim – parafia rzymskokatolicka w Ożarowie Mazowieckim. Obsługiwana przez księży Pallotynów.
Rezerwat Przyrody Wolica - rezerwat przyrody utworzony w 1984 r. na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, w powiecie warszawskim zachodnim. Celem ochrony jest zachowanie łęgu jesionowo-wiązowego i fragmentu grądu niskiego w dolinie rzeki Utraty.
Pilaszków, Nowowiejska 137
Muzeum Dworu Polskiego – muzeum w miejscowości Pilaszków istniejące od 1995 poświęcone lokalnemu dworkowi oraz dworom polskim. Muzeum działa przy Domu Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji Kościelnej Rady Gospodarczej.
Pilaszków, Nowowiejska 137
Muzeum Dworu Polskiego – muzeum w miejscowości Pilaszków istniejące od 1995 poświęcone lokalnemu dworkowi oraz dworom polskim.
Ożarów Mazowiecki, Księcia Józefa Poniatowskiego 1
Dworek Reicherów – parterowy, klasycystyczny dwór zbudowany w XIX w. w Ożarowie Mazowieckim dla ówczesnych właścicieli folwarku Ożarów – Deskurów. Dwór otoczony był niegdyś pięknym parkiem krajobrazowym.
Ołtarzew, Jana Kilińskiego 20
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie – parafia rzymskokatolicka w Ołtarzewie, leżąca na terenie archidiecezji warszawskiej, w dekanacie laseckim we wsi Ołtarzew, położonej w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Ożarów Mazowiecki .
Ołtarzew, Jana Kilińskiego 20
Wyższe Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie - seminarium duchowne w którym przez sześć lat kształcą się pallotyńscy alumni: przyszli księża, katecheci i misjonarze.