Gmina Leszno

0

Gmina Leszno - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie warszawski zachodnm.

Warto zobaczyć

Zaborów, Kościelna 6
Pałac Goldstandów w Zaborowie – pałac w Zaborowie, będący pierwotnie własnością rodziny Goldstandów.
Leszno, Fabryczna 1
Pałac Łuszczewskich – późnobarokowy pałac położony w Lesznie, w powiecie warszawskim zachodnim w województwie mazowieckim, wzniesiony w 1 połowie XVIII wieku dla Łuszczewskich h. Pierzchała..
Leszno, Sochaczewska 67
Parafia św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Różańcowej w Lesznie – mariawicka parafia diecezji warszawsko-płockiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Kościół pw. św. Anny w Zaborowie – kościół parafialny, wzniesiony w 1791 roku w Zaborowie według projektu Hilarego Szpilowskiego w miejscu wcześniejszych świątyń.
Puszcza Kampinoska – kompleks leśny leżący w centralnej Polsce, na północny zachód od Warszawy. Zajmuje fragment pradoliny Wisły na Nizinie Mazowieckiej, ograniczony korytem Wisły (od północy i wschodu), korytem Bzury (od zachodu) oraz skarpą tarasu Równiny Łowicko-Błońskiej (od południa).
Leszno, Warszawska 1
Parafia Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Lesznie – parafia rzymskokatolicka w Lesznie. Parafia jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Warszawskiej.
Topola Lesznowska - pomnik przyrody, topola biała (białodrzew) uznawana za najgrubsze drzewo tego gatunku w Polsce. Znajduje się w parku Karpinek na terenie miejscowości Leszno w powiecie warszawskim zachodnim.