Gmina Olszanica - Atrakcje

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Wańkowej − parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Ustrzyki Dolne.
Cerkiew Wniebowzięcia Matki Bożej w Olszanicy – murowana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Olszanicy.
Cerkiew św. Paraskewy w Stefkowej – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Stefkowej.
Cerkiew Opieki NMP w Rudence – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Rudence.
Magura Wańkowa – masyw w Górach Sanocko-Turczańskich, o kulminacji na wysokości 630 m n.p.m., będący kontynuacją głównego pasma Gór Słonnych poza dolinę Wańkówki. Jego wybitność wynosi ok. 180 m. Wznosi się ok. 300 m nad poziom Olszanicy.
Kościół św. Józefa w Orelcu (dawniej Cerkiew Narodzenia św. Anny) – drewniany kościół zbudowany jako greckokatolicka cerkiew w roku 1759 we wsi Orelec.
Kościół parafialny po wezwaniem św. bp Stanisława – murowany, wzniesiony został w latach 1754-57 z fundacji ks. Jakuba Jaworskiego w stylu późnobarokowym. Osobliwością krajoznawczą w skali kraju jest dwumetrowy mur obronny z otworami strzelniczymi otaczający wokół świątynię.
Bobry w Uhercach – rezerwat przyrody w okolicy wsi Uherce Mineralne znajdujący się na terenie gmin Olszanica oraz Solina w województwie podkarpackim. Przez rezerwat przepływa potok Olszanka. Drzewostan tworzą między innymi łęgi wierzbowo-topolowe.
Buczyna w Wańkowej – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Olszanica w województwie podkarpackim. numer według rejestru wojewódzkiego – 70 powierzchnia według aktu powołującego – 98,68 ha dokument powołujący – Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego 00.24.195 rodzaj rezerwatu – leśny