Biała Podlaska - Atrakcje

Strony

Zespół zamkowy Radziwiłłów - obiekt zabytkowy w Białej Podlaskiej, obejmujący pozostałości dawnego zamku zbudowanego na planie gwiazdy pięcioramiennej z pięcioma bastionami otoczonymi fosą i wałem ziemnym.
Biała Podlaska, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 53
Kościół Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej - postmodernistyczny kościół parafialny w Białej Podlaskiej.
Kościół w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim. Kościół parafialny parafii św. Anny w Białej Podlaskiej.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej – późnobarokowa monumentalna, dwuwieżowa świątynia pobazyliańska wybudowana z fundacji Radziwiłłów w latach 1747-1759. Od 1919 roku przy kościele funkcjonuje rzymskokatolicka parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Biała Podlaska – stacja kolejowa w Białej Podlaskiej, w województwie lubelskim, w Polsce. Położona jest na międzynarodowej linii kolejowej E 20 Berlin – Moskwa.
Ławeczka Józefa Ignacego Kraszewskiego – odsłonięta 12 września 2008.
Biała Podlaska, Gabriela Narutowicza 37/39
Kościół w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim – kościół rektoralny Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i klasztor poreformacki pw. św. Antoniego w Białej Podlaskiej.
Biała Podlaska, Warszawska 12
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej mieści się w XVIII-wiecznej wieży i bramie wjazdowej należącej do zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów.
Synagoga w Białej Podlaskiej – drewniana bożnica zbudowana w pierwszej połowie XIX wieku, przy ulicy Pocztowej 7. Prawdopodobnie należał on do społeczności chasydzkiej. Po II wojnie światowej znajdował się tutaj zakład energetyczny, jednak w 2004 roku budynek odzyskała Żydowska Gmina Wyznaniowa.
Synagoga w Białej Podlaskiej – synagoga znajdująca się w Białej Podlaskiej, przy ulicy Łaziennej 2.
Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Biała Podlaska diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej - parafia rzymskokatolicka w Białej Podlaskiej. Parafia powstała w roku 2004 z części parafii św. Anny i Narodzenia NMP.
Parafia wojskowa Świętego Kazimierza Królewicza w Białej Podlaskiej znajduje się w Dekanacie Sił Powietrznych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Jej administratorem jest ks. ppłk Mirosław Kurjaniuk. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 21 stycznia 1993.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Białej Podlaskiej - parafia rzymskokatolicka w Białej Podlaskiej.

Strony