Zamek w Bieczu - Religia

Cmentarz wojenny nr 105 – Biecz-Horta - austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu III Gorlice.
Cmentarz wojenny nr 106 – Biecz – żołnierskie miejsce pochówku lokalizowane w Bieczu, przy ulicy Bochniewicza, koło kościoła Bożego Ciała. Spoczywa na nim łącznie 386 ciał z I wojny światowej (204 żołnierzy armii austro-węgierskiej i 182 żołnierzy rosyjskich). Projektowany był przez Hansa Mayra.
Kolegiata Bożego Ciała – kościół parafialny obrządku rzymskokatolickiego w Bieczu o randze kolegiaty . Jeden z najświetniejszych zabytków gotyckiej architektury sakralnej w Polsce z licznymi cennymi zabytkami ruchomymi we wnętrzu. Charakterystyczny akcent w panoramie miasta.
Synagoga w Bieczu – synagoga znajdująca się w Bieczu, przy rynku pod numerem 20.
Biecz, Kazimierza Wielkiego 2
Klasztor w Bieczu – klasztor oo. Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Anielskiej wraz z kościołem św. Anny.
Cmentarz wojenny nr 108 w Bieczu – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez austriackiego architekta Hansa Mayra jako cmentarz samodzielny przy klasztorze. Pochowano na nim nieznaną liczbę żołnierzy w 20 grobach pojedynczych i 6 zbiorowych. Cmentarz jest w bardzo dobrym stanie.
Biecz, Kazimierza Wielkiego 2
Klasztor w Bieczu – klasztor oo. Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Anielskiej wraz z kościołem św. Anny.
Cmentarz wojenny nr 107 – cmentarz znajdujący się w północnej części miasta Biecz, na wzgórzu Nęckówka.
Biecz, Tysiąclecia
Cmentarz żydowski w Bieczu – został założony w połowie XIX wieku i zajmuje ogrodzoną siatką powierzchnię 0,2 ha, na której zachowało się około dwudziestu nagrobków z piaskowca i betonu z inskrypcjami w języku hebrajskim i polskim. Cmentarz leży przy ul. Tysiąclecia.
Cmentarz wojenny nr 109 - Biecz - znajduje się w Bieczu, w pobliżu remizy strażackiej przy drodze do Jasła. Został zaprojektowany przez Hansa Mayra. Jest ogrodzony kamiennym murem i furtką oflankowaną półokrągłymi bastionami.
Cmentarz wojenny nr 104 - Strzeszyn-Wilczak - żołnierskie miejsce pochówku z czasów I wojny światowej zlokalizowane w Strzeszynie. Znajduje się on w pobliżu linii kolejowej, lecz położenie nad skarpą powoduje, że przejeżdżając pociągiem można zobaczyć tylko niewielką część ogrodzenia.
Cmentarz wojenny nr 110 - Binarowa - cmentarz we wsi Binarowa (gmina Biecz, powiat gorlicki, województwo małopolskie), w starej części cmentarza parafialnego. Spoczywa na nim 224 Austriaków i 326 Rosjan poległych w 1915.