Willa Schoellerów - Religia

Strony

Wrocław, Krzyki, Agrestowa 20
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu – znajduje się w dekanacie Wrocław Krzyki w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Marek Michalik. Obsługiwana przez kapłanów archidiecezjalnych. Erygowana w 1994. Mieści się przy ulicy Agrestowej.
Wrocław, Krzycka 42
Parafia Trójcy Świętej we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław Krzyki w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Szyc. Obsługiwana przez kapłanów archidiecezjalnych. Erygowana w 1960. Mieści się przy ulicy Krzyckiej.
Cmentarz na Krzykach – nieczynny cmentarz znajdujący się przy ulicy Krzyckiej we Wrocławiu.
Wrocław, Sudecka 92-96
Synagoga w Szpitalu Żydowskim we Wrocławiu – synagoga znajdująca się we Wrocławiu w budynku biurowym Szpitala Żydowskiego, przy ulicy Sudeckiej 96.
Kościół św. Augustyna – poewangelicki kościół katolicki przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu.
Wrocław, Aleja Karkonoska
Cmentarz Oficerów Radzieckich we Wrocławiu – wojenna nekropolia oficerów radzieckich poległych lub zmarłych w wyniku ran i chorób odniesionych w czasie oblężenia Wrocławia w roku 1945.
Wrocław, Osiedle Gaj, Działkowa
Cmentarz Świętego Maurycego – cmentarz rzymskokatolicki będący pod zarządem parafii pw. Świętego Maurycego we Wrocławiu. Cmentarz znajduje się na osiedlu Gaj przy ulicy Działkowej, od strony wschodniej bezpośrednio graniczy z Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich.
Stary cmentarz żydowski we Wrocławiu – kirkut znajdujący się przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu, stanowi obecnie Muzeum Sztuki Cmentarnej, które jest oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia. Jego łączna powierzchnia to 4,6 ha, znajduje się na nim około 12 tysięcy nagrobków.
Cmentarz Żołnierzy Radzieckich na Skowroniej Górze – wrocławska wojenna nekropolia żołnierzy Armii Czerwonej poległych lub zmarłych w wyniku ran i chorób w czasie oblężenia Wrocławia w 1945 roku.
Kościół św. Karola Boromeusza we Wrocławiu został zbudowany w latach 1911-1913 według projektu architekta J. Maasa w trójkącie pomiędzy Gabitzstraße (ulicą Gajowicką), Charlottenstraße (Kruczą) i Herderstraße (Grochową).
Kościół św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu – kościół parafialny znajdujący się na wrocławskim osiedlu Krzyki. Jest świątynią parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.
Wrocław, Pawła Jasienicy 4-6
Parafia Najświętszego Zbawiciela we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław południe w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Krzemień. Obsługiwana przez kapłanów archidiecezjalnych. Erygowana w 1991. Mieści się przy ulicy Pawła Jasienicy. Historia parafii:
Parafia pw. św. Klemensa Marii Dworzaka we Wrocławiu - rzymskokatolicka parafia znajdująca się w dekanacie Wrocław Śródmieście. Parafię prowadzą OO. Jezuici. Księgi metrykalne od 1945 roku, parafia została erygowana w 1932 roku.
Wrocław, Sobótki 42
Parafia Świętej Anny we Wrocławiu znajduje się w dekanacie Wrocław Krzyki w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Mariusz Bradło CM. Obsługiwana przez kapłanów Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Erygowana w 1952. Mieści się przy ulicy Sobótki.
Cmentarz we Wrocławiu, na którym pochowani są żołnierze włoscy – jeńcy wzięci do niewoli niemieckiej, po przegranej przez Włochy bitwie pod Caporetto dnia 24 października 1917.
Cmentarz Żołnierzy Polskich we Wrocławiu – wojenna nekropolia Żołnierzy Polskich utworzona w latach 1968-1970 jako miejsce spoczynku 603 żołnierzy polskich – uczestników Kampanii Wrześniowej zmarłych w niewoli niemieckiej a także poległych na froncie żołnierzy 2 Armii Wojska Polskiego.

Strony