Powiat hrubieszowski - Atrakcje

Strony

Monaster Opieki Matki Bożej w Turkowicach – żeński klasztor prawosławny w diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Horodło, Jurydyka 2
Kościół Najświętszej Maryi Panny i świętego Jacka w Horodle – kościół podominikański, późnobarokowy, parafialny.
Hrubieszów, Plac Stanisława Staszica 13
Kościół św. Stanisława Kostki w Hrubieszowie – świątynia-sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej.
Kościół św. Jana Chrzciciela i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Hostynnem – parafialny kościół w Hostynnem, wzniesiony w latach 1889-1890 jako cerkiew prawosławna.
Hrubieszów, Józefa Dwernickiego 85
Kościół rzymskokatolicki pw. MB Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie – kościół znajdujący się w Hrubieszowie przy ulicy Dwernickiego. Zbudowany jako cerkiew prawosławna w latach 1903-1905.
Cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Hrubieszowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zamość diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Zlokalizowana przy ulicy 3 Maja, w centrum miasta.
Suśle Wzgórza – faunistyczny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Dołhobyczów, w powiecie hrubieszowskim, w województwie lubelskim. położenie geograficzne: Grzęda Sokalska powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa): 27,11 ha rok utworzenia: 1995
Kościół św. św. Piotra i Pawła w Terebiniu – rzymskokatolicki kościół w Terebiniu, dawna cerkiew św. Eliasza.
Kościół św. Stanisława Biskupa w Teratynie – rzymskokatolicki kościół w Teratynie, wzniesiony w 1882 jako cerkiew prawosławna.

Strony