Pałac Małachowskich - Rozrywka

Strony

Kraków, Rynek Główny 27
Piwnica pod Baranami – krakowski kabaret, działający od 1956. W Piwnicy powstawały przez lata piosenki i krótkie formy sceniczne.
Kraków, Rynek Główny 35
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – muzeum historyczne założone w 1899 roku, którego główna siedziba mieści się w Pałacu pod Krzysztofory przy Rynku Głównym 35 w Krakowie.
Kraków, Rynek Główny 35
Pałac pod Krzysztofory, popularnie zwany Krzysztofory lub niepr. pod Krzysztoforami – zabytkowa kamienica w Krakowie przy ul. Szczepańskiej 2 na rogu Rynku Głównego 35. Siedziba między innymi Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, ze stałą ekspozycją Z dziejów i kultury Krakowa.
Kraków, pl. Szczepański 1
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – teatr w Krakowie, narodowa instytucja kultury, drugi najstarszy teatr w Polsce. Obok Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Wybrzeże w Gdańsku jest jedną z trzech narodowych scen dramatycznych, podlegających bezpośrednio Ministrowi Kultury.
Kraków, pl. Szczepański 9 / Szczepańska 11
Kamienica Szołayskich – zabytkowa, 2-piętrowa kamienica starego Krakowa, zlokalizowana na rogu placu Szczepańskiego 9 i ul. Szczepańskiej 11.
Kraków, pl. Szczepański 3a
Galeria Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” – galeria w Krakowie, powstała w roku 1965, zaliczana do najważniejszych polskich instytucji prezentujących sztukę współczesną. Jest to artystycznie niezależna instytucja kultury, finansowana przez Miasto Kraków.
Kraków, Rynek Główny
Kościół św. Wojciecha – kościół znajdujący się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwotnie romański, w XVII i XVIII wieku przebudowany w stylu barokowym.
Kraków, św. Jana 6
Kino Sztuka – kino istniejące od 1916 roku, znajdujące się przy ul. św. Jana 6 w Krakowie. Obecnie w tym miejscu działa Krakowskie Centrum Kinowe ARS z wejściem od ul. św. Tomasza, w skład którego wchodziło m.in.
Kraków, Juliana Dunajewskiego 3
Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie jest jedynym na świecie muzeum ubezpieczeń. Znajduje się przy ulicy J. Dunajewskiego 3. Przedstawia ponad dwustuletnią historię istnienia i działalności polskich towarzystw ubezpieczeniowych.
Kraków, Karmelicka 6
Bagatela – teatr w Krakowie znajdujący się przy ul. Karmelickiej 6 na rogu z ul. Krupniczą 1.
Kraków, pl. Mariacki 3
Kamienica Hipolitów – jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, usytuowany przy placu Mariackim w Krakowie. W dwupiętrowej kamienicy mieści się stała wystawa pt. Dom mieszczański, która pokazuje, jak mieszkali krakowianie od XVII do XIX wieku.
Kraków, Floriańska 25
Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego – muzeum założone w Krakowie w 1946 r. gromadzące eksponaty z zakresu historii farmacji i techniki farmaceutycznej.
Kraków, Świętego Jana 19
Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – jedno z najstarszych muzeów w Polsce, otwarte w 1878. Jego początki sięgają roku 1801 i zbiorów księżnej Izabeli Czartoryskiej, prezentowanych w jej puławskim muzeum. Z końcem XIX wieku zbiory przeniesiono do Krakowa.
Kraków, Floriańska 41
Dom Jana Matejki w Krakowie, muzeum poświęcone Janowi Matejce, założone w 1895, od 1904 oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.
Kraków, Karmelicka 19
Muzeum Ojców Karmelitów w Krakowie na Piasku – jedno z krakowskich muzeów kościelnych.
Kraków, Mikołajska 18
Muzeum i Archiwum Marii Angeli Truszkowskiej – Błogosławionej Założycielki Sióstr Felicjanek – jedno z krakowskich muzeów kościelnych, zlokalizowane w zabytkowym budynku, będącym domem zakonnym Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, a znajdującym się przy ul. Mikołajskiej 18, na rogu z ul. św. Krzyża 8.
Kraków, Piłsudskiego 12
Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (także Muzeum Czapskich) – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie mieszczący się w pałacu Czapskich przy ulicy J. Piłsudskiego 12.
Kraków, Senacka 2
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN w Krakowie – muzeum geologiczne mieszczące się w krakowskim ośrodku badawczym Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Strony