Powiat nowotarski - Rozrywka

Strony

Zamek Dunajec – średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek, na obszarze Polskiego Spisza lub Zamagurza (Pieniny Spiskie). Zamek ten został wzniesiony najprawdopodobniej w początkach XIV w.
Zamek w Czorsztynie (niem. Sub-Arx Oberschloss, Arx Czorstein) – ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego.
Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju – muzeum mieszczące się w Rabce-Zdroju w zabytkowym drewnianym kościółku z 1 połowy XVII w.
Muzeum Orderu Uśmiechu, jedynego na świecie odznaczenia przyznawanego dorosłym przez dzieci, znajduje się w Rabce-Zdroju na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Rabkoland".
Orawski Park Etnograficzny – skansen regionalny tworzony od 1937 roku, otwarty w 1955 roku w Zubrzycy Górnej prezentujący dzieje, architekturę, kulturę materialną, społeczną i duchową regionu Górnej Orawy.
Rabkoland (pełna nazwa: Rodzinny Park Rozrywki "Rabkoland") w Rabce-Zdroju – jeden z czterech stacjonarnych lunaparków w Polsce, o powierzchni 2 ha. Na jego terenie znajduje się Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości.
Muzeum Rekordów i Osobliwości – instytucja w Rabce-Zdroju na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Rabkoland".
Sekcja Utrzymania i Napraw Taboru Zabytkowego „Skansen” Chabówka, potocznie „Skansen taboru kolejowego w Chabówce” istnieje w Chabówce koło Rabki Zdroju od 1993 roku. Obecnie Skansen znajduje się w strukturach PKP Cargo SA.
Szczawnica, Plac Dietla 2
Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szczawnicy – muzeum położone w Szczawnicy, stanowiące oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.
Rabka-Zdrój, Władysława Orkana 6
Państwowy Teatr Lalek "RABCIO" - polski państwowy teatr lalek w Rabce-Zdroju, założony w 1949 roku.
Szczawnica, Biała Woda 13
Telefon: +48 18 262 22 66

Strony