Powiat wadowicki - Rozrywka

Dwór w Stryszowie – staropolski dwór w Stryszowie w województwie małopolskim, obecnie oddział Zamku Królewskiego na Wawelu - Państwowych Zbiorów Sztuki, muzeum wnętrz polskiego dworu.
Gorzeń Górny, 1
Telefon: +48 532 788 635
Dwór Emila Zegadłowicza w Gorzeniu Górnym – dwór letniskowy w Gorzeniu Górnym, należący do Emila Zegadłowicza.
Wadowice, Kościelna 7
Telefon: +48338233555
Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) w Wadowicach obok Bazyliki Ofiarowania NMP, dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki papieża z Wadowicami.
Park "Świat Marzeń" to park miniatur o powierzchni 75 tys. m², położony w Inwałdzie w gminie Andrychów (województwo małopolskie). Został otwarty 19 maja 2007 r. W "Świecie Marzeń" znajdują się modele obiektów architektonicznych z całego świata, także z Polski, między innymi takie budowle jak:
Andrychów, Podgórska 3
Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Andrychowie – prywatne muzeum położone w Andrychowie. Placówka powstała w 2002 roku i mieści się w odbudowanych budynkach, pochodzących z lat 30-tych XX wieku, należących do rodziny właściciela. Na muzealną ekspozycję składają się:
Wadowice, Kościelna 4
Muzeum Miejskie w Wadowicach – muzeum położone w Wadowicach. Działa w ramach Wadowickiego Centrum Kultury i jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II.