Powiat nowosądecki - Rozrywka

Krynica-Zdrój, Bulwary Dietla 19
Muzeum Nikifora – muzeum w Krynicy-Zdroju, w którym zgromadzono obrazy i pamiątki po słynnym malarzu-prymitywiście, Nikiforze Krynickim. Muzeum ulokowane jest w drewnianym budynku „Romanówka” w centrum Krynicy, przy Bulwarach Dietla, tuż za Starym Domem Zdrojowym.
Krynica-Zdrój, Aleja inżyniera Leona Nowotarskiego 1
Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową – kolej linowo-terenowa z Krynicy-Zdroju na szczyt Góry Parkowej wybudowana w 1937 roku jako pierwsza w Polsce tego typu kolej. Operatorem kolejki są Polskie Koleje Linowe S.A..
Muzeum Lachów Sądeckich im. Zofii i Stanisława Chrząstowskich – oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, mieszczący się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu. Jest największą na Sądecczyźnie regionalną placówką, powstałą ze zbiorów prywatnej kolekcji.
Muzeum Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika w Stróżach – prywatne muzeum we wsi Stróże (powiat nowosądecki). Placówka jest przedsięwzięciem Janusza Kasztelewicza – właściciela firmy „Bartnik Sądecki”.
Zagroda Lachowska "Kubalówka" lub Zagroda Podegrodzka "Kubalówka" – drewniana, lachowska zagroda, znajdująca się w Podegrodziu. Nazwa zagrody związana jest z rodziną Krzysztofa Bodzionego (założyciela zagrody), gdyż dawniej nazywano ich Kubalami.
Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej – prywatne muzeum położone w Kamiannej (powiat nowosądecki). Placówka mieści się na terenie Pasieki BARĆ, będącej własnością Emilii i Jacka Nowaków.
Muszyna, Krzywa 1
Muzeum Regionalne w Muszynie – muzeum położone w Muszynie, obecnie działające w ramach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie.
Grybów, Kościelna 5
Telefon: +48184450262
Stara plebania w Grybowie − zabytkowy budynek w Grybowie nad rzeką Białą. Pierwotnie plebania grybowskiej parafii św. Katarzyny, obecnie siedziba Muzeum Parafialnego w tym mieście.