Kościół św. Wojciecha - Atrakcje

2

Strony

Radzionków, Świętego Wojciecha 48
Telefon: 032 286-63-55
Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w Radzionkowie - neogotycka budowla wzniesiona w latach 1872-1875 wg projektu Heinricha Herzoga.
Radzionków, Plac Jana Pawła II 2
Telefon: 032 286-64-54
Centrum Kultury Karolinka – samorządowa instytucja kultury o ponad 40-letniej historii z siedzibą w Radzionkowie.
Muzeum Chleba w Radzionkowie Rojcy jest instytucją muzealną, w której zgromadzono eksponaty dotyczące historii chleba.
Bytom, Stroszek, Stefana Szymały 120
Telefon: (032) 286 62 23
Parafia św. Stanisława biskupa i męczennika Bytomiu należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu piekarskiego. Została erygowana 14 września 1986 roku jako parafia tymczasowa, a 4 stycznia 1987 roku jako parafia pełnoprawna.
Radzionków, Rojca, Jana Kużaja 52
Parafia Wniebowzięcia NMP w Rojcy, parafia rzymskokatolicka w dekanacie piekarskim, archidiecezja katowicka
Kopiec Wyzwolenia – kopiec w Piekarach Śląskich usypany w latach 1932-1937 dla uczczenia 250. rocznicy przemarszu husarii polskiej króla Jana III Sobieskiego pod Wiedeń oraz 15. rocznicy przyłączenia Śląska do Polski. Stał się symbolem walki o polskość i pamiątką walk powstańców śląskich.
Bytom, Sucha Góra, Księdza Michała Jaskółki 1
Parafia Świętego Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu Żyglin Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Powstała w 1952 roku.
 LOKALIZACJA OBIEKTU Badany teren znajduje się w zachodniej części miasta Piekary Śląskie na granicy z Radzionkowem. Geneza nazwy Kocie Górki prawdopodobnie wiąże się z ukształtowaniem terenu przybierającym tu postać lekko falistych pagórków.
Lipka to nieduży las położony w południowej części Kozłowej Góry, dzielnicy Piekar Śląskich, ciągnący się od ulicy Tarnogórskiej, aż do obwodnicy.
Orzech, Wieczorków 82a
Parafia Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Orzechu – parafia kościoła katolickiego w Orzechu w gminie Świerklaniec; należy do diecezji gliwickiej (dekanat Żyglin).
Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Powstańców Śląskich
Kaplica p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze (lok. Kapliczka) - murowany, niewielki kościół zbudowany w latach 1905-1907 przez mistrza murarskiego Stasia z Karbia.
Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Powstańców Śląskich
Park w Kozłowej Górze - to pozostałość po spalonym w 1945 roku majątku Donnesmarcków.
Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Powstańców Śląskich 38
Telefon: 32 381-46-50
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu piekarskiego. Została erygowana 28 maja 1957 roku.
Mały Staw Koński w Kozłowej Górze - mniejszy staw leżący w lesie Lipka na przeciwko dużego Stawu Końskiego. W zależności od roku, staw przybiera mniej lub bardziej bagienną formę, czasami zdarzało mu się także wysychać. Jego głębokość nie przekracza prawdopodobnie 1,5m.
Staw Koński w Kozłowej Górze - znajduje się w południowej części miejscowości, przy ulicy Tarnogórskiej, na przeciwko Lipki (lasu), tuż za końcem pierwszych zabudowań.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kozłowej Górze

Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Tarnogórska 40
Telefon: 032 287 54 76
Dawniej szkoła podstawowa nr 3. Obecnie w obiekcie mieści się przedszkole oraz szkoła podstawowa.
Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Tarnogórska 49
Telefon: 032 287-51-34
W budynku mieści się biblioteka oraz siedziba chóru "Halka".

Strony